18 listopada 2020 Udostępnij

13 technik antystarzeniowych stosowanych przez kosmetologów

Stan skóry zależy w dużej mierze od genetyki, ale staranna dbałość o to, co natura (i rodzice) dała nam w codziennej pracy, pewna kosmetyczka Elena Kovtunova. Wszyscy, którzy wiernie ją wykonują, otrzymują widoczny powrót po 35-40 latach. Ale do tej pory musimy nauczyć się kilku zasad, których przestrzeganie gwarantuje, że odbicie w lustrze będzie zachwycać przez wiele lat.

Skóra kocha oliwę z oliwek...

W młodym wieku nasza skóra jest w stanie bardzo dobrze zatrzymywać wilgoć. Ale po 21 roku życia, warto zastanowić się nad dodatkowym nawilżaniem. Najłatwiejsza rzecz, która może pomóc, to oleje. Tłoczona na zimno oliwa z oliwek, która nie jest przetwarzana i produkowana z przyjaznych dla środowiska surowców (więcej na temat Buty Lifkhaks z oliwą z oliwek), zajmuje pierwsze miejsce pod względem właściwości nawilżających skórę. Oliwa z oliwek zawiera wiele użytecznych kwasów tłuszczowych i doskonale nawilża skórę. Ale jeśli nie lubisz oliwy z oliwek, możesz wziąć, na przykład, oliwę brzoskwiniową. Lepiej aplikować go w nocy, co najmniej 20-30 minut przed snem, aby olej mógł zostać wchłonięty (usunąć nadmiar wacika, ale nie wyprać). Jeśli Twoja skóra jest już tłusta, nałóż ją mądrze (przeczytaj ─ zasięgnij porady kosmetologa).

Kremy dla dzieci do pomocy

Na rynku istnieje dziś ogromny wybór kremów nawilżających, ale trudno znaleźć krem, który jest jak najczystszy, nie zawiera wielu dodatków, substancji zapachowych i rakotwórczych. W przypadku kremów dla dzieci, jest to łatwe - standardy są bardziej rygorystyczne.

Nie zapomnij o oczach i szyi.

Skóra jest wszędzie inna. Najcieńsza i najbardziej wrażliwa skóra ─ od wieków. Skóra w okolicach okołostawowych powinna być pielęgnowana bardzo wcześnie (najlepiej po 17-18 latach). Na drugim miejscu - skóra szyi i dekoltu. Skóra jest cieńsza od twarzy i nie ma prawie żadnej podskórnej tkanki tłuszczowej. Szyja, podobnie jak powieki, wymaga szczególnej uwagi. Od 35 roku życia (a osoby z suchą skórą mogą to zrobić wcześniej) wymagana jest szczególna pielęgnacja szyi i okolic dekoltu - odżywcze kremy i olejki.

Używaj luffy i gąbek na twarz

Aby skóra mogła oddychać, konieczne jest usunięcie części rogówki naskórka, czyli płatków, które są przestarzałe, ale opóźnione na naszej skórze. Jak sobie z nimi poradzimy? Używaj scrubów lub specjalnych gąbek. Można również regularnie szukać profesjonalnej pomocy u kosmetologa, który w swoim arsenale posiada wiele różnych urządzeń, od peelingu po mikrodermabrazję diamentową.

To nasz wybór:

Uważajcie na oparzenia słoneczne

Każda osoba ma określoną genetycznie ilość światła słonecznego, którą może otrzymywać przez całe życie, nie uszkadzając przy tym skóry i nie szkodząc zdrowiu. Odliczanie zaczyna się od chwili narodzin, więc staraj się unikać fotostarzenia się, - każde oparzenie słoneczne do niego prowadzi. W przypadku ekspozycji na słońce, należy nakładać na eksponowane obszary skóry filtr przeciwsłoneczny co 2 godziny.

Bershka

Idź do łóżka przed 22:00.

Należy pamiętać o biorytmach skóry i najlepiej jest odzyskać siły i odpocząć od 22 do 23 godzin. Zawsze będziesz wyglądał lepiej, jeśli pójdziesz wcześnie spać. Badania naukowe dowodzą, że jeśli pójdziesz spać o 22:00, godzina snu zastąpi 3 godziny odpoczynku, ale jeśli położysz się po 12:00, godzina snu będzie równa tylko 20 minutom odpoczynku. Pamiętaj, że w sumie organizm potrzebuje co najmniej 7,5-8 godzin, aby być w pełni wypoczętym (czytaj "Dlaczego zdrowy sen jest ważniejszy od sprawności i diety").

Broń się za kółkiem

Dla tych, którzy jeżdżą cały czas, lewa strona twarzy często wygląda gorzej niż prawa: skóra jest bardziej sucha, częściej pojawiają się plamy pigmentowe i mogą zacząć rosnąć ślady porodowe. Warto pomyśleć o wzmocnionej ochronie skóry i zastosowaniu intensywnego filtra przeciwsłonecznego (lub wykonaniu specjalnego filtra przeciwsłonecznego) podczas jazdy samochodem.

Unikaj wyrazów twarzy, które się starzeją

Stres i nieprzyjemne emocje manifestują się na twarzy zmarszczkami: poziomymi na czole, pionowymi między brwiami, obniżonymi kącikami ust. Żyj z dobrymi uczynkami i pozytywnymi myślami: dobre emocje dzięki hormonom przyjemności zawsze poprawiają skórę. Stres to zupełnie inne tło hormonalne. Dla tych, którzy są stale pod wpływem stresu, karnacja nieuchronnie szarzeje, mogą zacząć rosnąć krety i mogą pojawić się brodawczaki. Porządek emocjonalny ─ bardzo duża i użyteczna rzecz dla całego ciała (a także dla skóry).

Jedzenie zdrowej żywności

To bardzo ważne dla skóry, co jemy. Musisz słuchać swojego ciała, zwracać uwagę na to, co jest lepiej wchłaniane, z którego ciało czuje się lżejsze i wesołe. Skóra szczególnie lubi warzywa, owoce i zioła. Szczegółowe ─ "10 produktów zalecanych przez wszystkich dietetyków".

Odchudzanie się psychiczne

Nadmierna szczupłość prowadzi do problemów skórnych, ponieważ skóra potrzebuje tłuszczów i podskórnej tkanki tłuszczowej, bez których staje się jak upieczone jabłko. Minimalna waga (a także nadmierna waga) pogarsza stan zdrowia zarówno skóry, jak i całego ciała. Szukaj swojego "złotego środka"!

Przejdź się więcej

Co najmniej 30 minut dziennie na piechotę. Nieważne, taniec, aerobik, pływanie.

Zapomnij o złych nawykach.

Nadmierne palenie i alkohol - katastrofa skórna. Osoba, która paliła lub pali, może być łatwo zidentyfikowana po szaroniebieskim kolorze twarzy i siatce naczyniowej na twarzy.

Zwróć uwagę na równowagę hormonalną

Dla mężczyzn, a szczególnie dla kobiet, tło hormonalne ─ jest ważnym elementem zdrowia skóry. Kobiece hormony płciowe - estrogeny - to kwitnący typ skóry. Dla mężczyzn testosteron jest najważniejszy: im wyższy, tym bardziej "męski" jest charakter (i wygląd) mężczyzny. Dzisiaj kobiety często mają wyższy poziom testosteronu, podczas gdy mężczyźni często mają niższy poziom testosteronu. Zmiany hormonalne ─ są również chorobą, dlatego badania okresowe są obowiązkowe.