22 kwietnia 2021 Udostępnij

8 pomysłów, które wprowadzą Cię w świąteczny nastrój, jeśli jeszcze go nie masz

W poprzednich latach nikogo nie dziwił brak świątecznego nastroju, a rok 2021 był pod tym względem szczególnie odmienny. Ale spróbujmy wziąć się w garść, wziąć głęboki oddech i pamiętać, że nasze życie dzieje się właśnie teraz. A jeśli nie chcesz, by ktoś lub coś zabrało Ci choć trochę, ale masz nadzieję na cud, to w naszej mocy jest go naprawić.

Upiecz ciasteczka.

Nieważne, jaki jest przepis: już sam zapach świeżo upieczonych ciasteczek wprawia w spokojny nastrój, a jeśli dodamy do niego cynamon, gałkę muszkatołową, kardamon, goździki, a następnie zaparzymy sobie filiżankę kawy lub kakao, życie może wydawać się nieco przyjemniejsze już z samego aromatu.

Kup świąteczny sweter.

Najgłupszy, jaki znajdziesz. Ze śmiesznym reniferem, aplikacją choinki lub czymś innym. Zrób w nim zdjęcie, stwórz zabawną kartkę i wyślij ją do swoich przyjaciół.

Obejrzyj swoje ulubione filmy noworoczne

The Grinch Who Stole Christmas może być szczególnie istotne. Czy to "Dziewczyny" czy "Harry Potter", liczy się tylko to, że dobrze się bawisz. Nie zapomnijcie o płaszczu i czymś dobrym do jedzenia.

Postawić i udekorować choinkę.

Poważnie, nie rezygnuj z tego, nawet jeśli czujesz, że w tym roku nie masz w ogóle energii. I jeżeli choinka jest sztuczna, być pewny stawiać few żywych gałązki w wazonie dla zapachu i duchów.

Napisz list do Świętego Mikołaja

Zarysuj tak szczegółowo, jak to tylko możliwe, co chciałbyś osiągnąć w nadchodzącym roku. Zapieczętuj go i wyślij symbolicznie. A co jeśli coś się spełni?

Słuchaj muzyki

Jeśli nie masz swojej ulubionej, sprawdzonej od lat playlisty, możesz skorzystać z gotowych miksów.

Koniecznie ulepcie bałwana i zjedźcie na zjeżdżalni.

Oczywiście przy sprzyjającej pogodzie.

Kup prezent dla kogoś zupełnie niespodziewanego.

Czy to dla kolegi z pracy, czy dla sąsiada obok, kogoś, z kim nie jesteś zbyt blisko lub kogo naprawdę chcesz zaskoczyć. Niech to będzie pudełko z ciastkami lub warkocz, najważniejszy jest nastrój i fakt, że dla kogoś staniesz się w tym roku prawdziwym Świętym Mikołajem.