10 marca 2021 Udostępnij

Ciekawe fakty o psach

Wszyscy słyszeli o psach radzieckich kosmonautów, o psie, który brał udział w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, a także o symbolu wierności i oddania w Japonii - rasie psów Akita-inu. Ale jest jeszcze wiele innych niesamowitych historii o czworonożnych psach. To niesamowite, jak potrafią być tak mądre, odważne i lojalne wobec ludzi. Przeczytaj 8 historii, które z pewnością Cię zaskoczą. Oczywiście najlepszym, najmilszym, najmądrzejszym i najbardziej lojalnym jest Twój zwierzak. Dlatego wspólnie z marką Gheda przygotowaliśmy poradnik dotyczący pielęgnacji czworonożnych pupili. Retriever, który uratował 27 osób

W latach 30-tych XX wieku czarny retriever stał się bohaterem w Wielkiej Brytanii. Pies zaprzyjaźnił się z dziećmi, które często bawiły się na nabrzeżu. Pewnego dnia, gdy jeden z chłopców wpadł do wody, uratował go. Kilka dni później, na oczach kilkudziesięciu osób, pies wyciągnął z wody kolejną osobę. O niesamowitym ratowniku pisały gazety, a retriever stał się sławny w całym kraju. W ciągu swojego życia uratował 27 osób, otrzymał wiele nagród, a nawet pomnik na swoją cześć.

Dla ras średnich, dużych i olbrzymich polecamy wybór karmy UNICO MAXI z glukozaminą, naturalnym składnikiem chrząstki stawowej. Chroni to stawy Twojego psa. Mięso jest głównym składnikiem karmy. Skład to starannie dobrane składniki roślinne niezbędne dla zdrowia, karma nie zawiera glutenu. Możesz wybrać dla swojego pupila łososia, dzika, dziczyznę, kaczkę, jagnięcinę lub szynkę. Twój dzielny i odważny czworonożny przyjaciel nigdy nie pozostanie w tyle. Dzięki wysokiej jakości karmie będzie zawsze wesoły i gotowy do działania.

Twój najwierniejszy przyjaciel

W Szkocji w XIX wieku terier szkocki stał się najlepszym przyjacielem członka Metropolitan Police Service. Kiedy zmarł policjant, pies bardzo źle to zniósł i całe dnie spędzał na grobie swojego pana. Historia wiernego czworonożnego przyjaciela tak poruszyła mieszkańców, że właścicielka kawiarni karmiła go codziennie, a burmistrz zamówił specjalną obrożę z napisem "Dozwolone", aby pies nie został adoptowany jako bezpański. W ten sposób wierny pies spędził pozostałe 14 lat swojego życia. W 1873 r. w Edynburgu postawiono pomnik temu niezwykłemu psu.

Nawet najmniejsze psy zawsze mają wielkie serce i bezgraniczną miłość do człowieka. A kiedy otrzymują wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy, aktywny charakter zwierzęcia zostaje w pełni ujawniony. Małe psy często mieszkają w mieszkaniach, dlatego polecamy zwrócić uwagę na karmę UNICO MINI. Zawiera Yucca schidigera, naturalny dezodorant kontrolujący nieprzyjemny zapach kału. Karma zawiera dużo mięsa, nasiona lnu, bogate w kwasy omega-3, błonnik oraz ekstrakt z rozmarynu o właściwościach przeciwzapalnych.

Najmądrzejszy pies na świecie

W 2004 r. instytut w Lipsku badał fenomen niezwykłego border collie. Pies znał i rozumiał ponad dwieście słów, potrafił znaleźć zabawkę, którą nazwał, a nawet, jak twierdzą badacze, posiadał zdolność dedukcyjnego myślenia. W jednym z eksperymentów pies przyniósł panu 38 poprawnych przedmiotów z 40 wymienionych.

To niesamowite, jak wiele psy potrafią powiedzieć samym swoim bystrym wzrokiem. Podchodzą, kładą pysk na Twoim kolanie, patrzą na Ciebie - i nawet najtrudniejszy dzień staje się lepszy. Musimy więc dbać o nasze zwierzęta i zapewnić im dobre odżywianie. Na przykład, karma premium Unica Classe została zaprojektowana z myślą o podstawowych potrzebach Twojego psa. Będziesz mógł wybrać karmę dla swojego pupila w każdym wieku, o każdej wadze i stylu życia. Skład preparatu został opracowany z uwzględnieniem fizjologii zwierzęcia, tak aby utrzymać jego dobre samopoczucie w idealnym stanie. Głównym składnikiem jest białko zwierzęce. Karma zawiera również optymalną ilość węglowodanów w postaci białego sorgo, zboża o niskim indeksie glikemicznym. Dodatek proszku z chleba świętojańskiego korzystnie wpływa na pracę jelit.

Pies, który czekał 2 lata na swojego właściciela

W 1974 roku pasażer z owczarkiem nie został wpuszczony na pokład samolotu na lotnisku Wnukowo i zostawił swojego psa na pasie startowym. Kiedy IŁ-18 ruszył, pies długo biegł za samolotem, aż ten wystartował. Przez dwa lata codziennie czekał na Iła, aż samolot wystartuje, mając nadzieję, że właściciel wróci. Pracownicy dokarmiali zwierzę, wielu chciało zabrać psa do domu, ale dopiero po dwóch latach zaufała człowiekowi i znalazła nowy dom w rodzinie docenta z Kijowa.

Każda rasa ma swoje własne potrzeby fizjologiczne i osobliwości. Dlatego ważne jest, aby wybierać karmę dla psa właśnie z myślą o nich. W ofercie Expert Dog&Dog znajdują się karmy dla wszystkich ras, wielkości i wieku, dla psów o wysokim lub niskim poziomie aktywności, w celu utrzymania wagi zwierzęcia i zwiększenia jego wytrzymałości. Każdy produkt zawiera od 14% do 30% wysokiej jakości białka zwierzęcego, wystarczającą ilość węglowodanów i mikroskładników odżywczych. Mimo różnic między rasami, psy mają jedną wspólną cechę - bezwarunkowe oddanie człowiekowi. Rób wszystko co najlepsze dla swojego przyjaciela, kiedy na to zasługuje.

Bohater zwierząt z Alaski

W styczniu 1925 r. w małym miasteczku na Alasce wybuchła epidemia błonicy. Nie mogli znaleźć żadnych leków, a pogoda uniemożliwiła dostarczenie ich samolotem, więc życie wielu dzieci było zagrożone. Wtedy zdecydowano się na dostarczenie serum psim zaprzęgiem. Bohaterem tego biegu był pies rasy Siberian Husky. Jego sanie musiały przejechać 84 km w burzy śnieżnej. Pies kilkakrotnie uratował sanie przed wpadnięciem do rzeki i dostarczył do miasta zbawienną surowicę.

Dla dorosłych psów wszystkich ras o wysokim i średnim poziomie aktywności, dla zwierząt ciężarnych i karmiących wybierz Dog&Dog Traditional. Jest to zbilansowana dieta bogata w witaminy A, D3, E, cynk i żelazo. Dzięki odpowiedniej karmie dla Twojego zwierzaka, będziesz miał odważnego i odpornego partnera na długie spacery, podróże i wszelkiego rodzaju przygody.

Najlepsi brytyjscy łapacze myszy

W Wielkiej Brytanii jest jedno niesamowite stanowisko urzędnicze - Chief Mousecatcher rezydencji rządowej. Takie myszki pojawiły się po raz pierwszy w 1924 roku na Downing Street. Oficjalnie tytuł ten należał do dwóch kotów, nieoficjalnie do dziesięciu kolejnych. W 2011 roku do serwisu trafił kot zabrany ze schroniska. Bardzo szybko jednak stał się osobowością medialną i z racji swojej popularności zapomniał o swoich bezpośrednich obowiązkach. Z tego powodu kot został zwolniony z pracy na dwa lata. Kot został już przywrócony do zdrowia i nie ma więcej skarg na jego pracę.

Pierwszym składnikiem karmy premium Unica Classe jest białko zwierzęce. Zawiera również ryż pełnoziarnisty, zboże o kontrolowanym indeksie glikemicznym, które jest również lekkostrawne. Odpowiednie dla kotów w każdym wieku. Cała gama zawiera Yucca Schidiger, naturalny dezodorant, który redukuje nieprzyjemny zapach z kuwety. Odpowiednia dla kotów kastrowanych i długowłosych. Zwierzę, które z pewnością będzie się czuło i wyglądało jak najlepiej. Oraz przewagę nad brytyjskimi sławnymi zwierzętami domowymi.

Dozorca stacji kolejowej

W 2006 r. japońskie przedsiębiorstwo kolejowe zwolniło wszystkich strażników dworcowych w celu obniżenia kosztów. Zatrudniali tylko miejscowych za niewielkie wynagrodzenie. Jeden z nowych pracowników karmił bezpańskie zwierzęta. Trójkolorowa kotka okazała się tak charyzmatyczna i inteligentna oraz tak bardzo lubiana przez pasażerów, że postanowiono oficjalnie uczynić ją strażniczką dworca. Nietypowy pracownik wzbudził duże zainteresowanie i już w pierwszym miesiącu przepływ pasażerów wzrósł o 17%, a w ciągu roku lokalna gospodarka odnotowała imponujący wzrost.

Bershka

Nie należy zapominać, że koty są mięsożercami. Dlatego zawartość mięsa w ich pożywieniu jest dla nich bardzo ważna. Jest składnikiem nr 1 w gamie produktów UNICO OUTDOOR, od 14% do 18% w postaci odwodnionej. Skład jest ubogi w zboża i nie zawiera glutenu. Wykorzystywane owoce i warzywa są bogate w beta-karoten, który wzmacnia układ odpornościowy. Dzięki takiej diecie ogoniasty łowca zawsze będzie pilnował porządku i chronił Twój dom przed naporem gryzoni.

Najstarszy kot na świecie

Kot z Wielkiej Brytanii trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako najdłużej żyjący kot w 2010 roku. Żyła 38 lat i 3 dni. Kot był tak popularny, że stał się nawet bohaterem powieści. Warto zaznaczyć, że ci sami właściciele mieli w domu kilka innych długowiecznych zwierząt. Wielu ekspertów uważa, że taką długowieczność zawdzięczają diecie zwierząt, w której oprócz wysokiej jakości mięsa znajdowały się jajka, szparagi i brokuły.

Dla zwierząt mieszkających w mieszkaniach polecamy UNICO INDOOR z Yucca schidigera, który redukuje zapachy z kuwety. W skład karmy z tej linii wchodzi odwodnione mięso z kurczaka, jagnięciny i łososia. A dodatek czystych składników roślinnych utrzymuje aktywność i nastrój Twojego zwierzęcia w doskonałej kondycji. Co ciekawe, nie będziesz musiał zmieniać karmy przez całe życie zwierzęcia, ponieważ produkt zapewnia zbilansowaną dietę niezależnie od wieku. Karmienie bez częstego przechodzenia z jednego rodzaju pokarmu na drugi pozwoli uniknąć problemów żołądkowych, alergii i stresu u zwierzęcia. Bez względu na to, co ktoś mówi, koty są zdolne do miłości i przywiązania do człowieka. Zwłaszcza koty domowe. Z pewnością podziękują Ci za opiekę i będą wiernymi przyjaciółmi przez całe swoje długie życie.

To tylko niewielka część niesamowitych historii o lojalności, odwadze, sprycie i niezwykłych działaniach zwierząt. A każdy, kto ma zwierzaka, wie, jakim błogosławieństwem jest posiadanie takiego przyjaciela. Opieka i dobre odżywianie to minimum, jakie możemy im dać. Wybieraj tylko wysokiej jakości karmę, a Twój pupil będzie zawsze aktywny i szczęśliwy.