9 listopada 2021 Udostępnij

Co to jest booster do twarzy i jak go prawidłowo używać?

W poradniku dla manekinów nazwa tego produktu pielęgnacyjnego powinna być pisana wielką literą, mimo że wśród innych produktów jego działanie może wydawać się niedoceniane (nie bez powodu). Spotkaliśmy się z Bae-juyong, dyrektorem generalnym organicznej marki kosmetycznej XUYONI, aby dowiedzieć się, czym jest booster, dlaczego działa i jak działa.

Booster to "supermoc" produktów do pielęgnacji skóry

Słowo "booster" pochodzi od angielskiego słowa "boost", oznaczającego przyspieszenie lub wzmocnienie. Z tego łatwo można się domyślić, że produkt ten ma za zadanie wzmocnić lub zintensyfikować efekty głównego zabiegu. Aktywuje składniki kosmetyków, utrzymuje optymalny poziom pH na powierzchni skóry, ściąga pory, ma właściwości lecznicze, sprawia, że efekty innych zabiegów są bardziej widoczne i szybsze.

Jakie są przewagi boostera twarzy nad innymi zabiegami?

W odróżnieniu od zwykłych kremów czy serum, boostery posiadają kilkukrotnie wyższe stężenie składników aktywnych, dzięki czemu preparat dociera do głębszych warstw skóry, intensywnie ją odżywiając, ujędrniając i nawilżając. Podobnie jak krem, zawiera fazę lipidową, dzięki której może zatrzymywać wodę (w przeciwieństwie do serum). Tak na marginesie, skóra traci ponad 50% wilgoci po 30 sekundach oczyszczania.

Jednocześnie konsystencja boostera jest lżejsza i prawie nie wyczuwalna na twarzy - łatwo go stosować razem z innymi kosmetykami i nie odczuwa się efektu "drugiej" twarzy.

Jak i kiedy używać boostera?

Produkt działa w bardzo precyzyjny sposób: wystarczy dodać kilka kropel do maseczki, serum, balsamu lub kremu, a ich działanie natychmiast zwiększy się kilkukrotnie. Booster może być bezpiecznie stosowany przed nałożeniem kremu. Będzie on wtedy działał jak przewodnik i dostarczał składniki aktywne drugiego produktu do głębszych warstw skóry.

Zastosowanie boostera w połączeniu z kosmetykami przeciwzmarszczkowymi może wielokrotnie zwiększyć efekt przeciwzmarszczkowy. Produkt można również dodać do balsamów, kremów lub maseczek, aby zapewnić ich dłuższe i skuteczniejsze działanie (przeczytaj również "Jak stosować produkty do pielęgnacji skóry, aby wzmocnić ich działanie").

Booster może być również stosowany jako samodzielny produkt, zapewniając Twojej skórze lekką i wygodną codzienną pielęgnację. Wszystko zależy jednak od rodzaju Twojej skóry: jeśli Twoja skóra jest bardzo sucha, lepiej jest stosować preparat wspomagający na zmianę z kremem na dzień lub na noc.

Jak wybrać booster?

Wszystko zależy od Twoich celów i zadań:

  • Aby nawilżyć i odżywić skórę, dobrym wyborem są boostery kwasu hialuronowego.

  • Dla zdrowego kolorytu skóry i walki z trądzikiem pospolitym, wzmacniacze z witaminą C.

  • Dowalki ze zmarszczkami, trądzikiem i przebarwieniami - z retinolem.

  • Do regeneracji i ujędrnienia skóry - boostery z siarką, jodem i aminokwasami.

  • Aby usunąć toksyny ze skóry - boostery z witaminami i polifenolami.

  • Aby zapobiec problemom spowodowanym przez suchą skórę i utrzymać równowagę pH skóry - boostery z organicznymi składnikami.

Przeciwwskazania do stosowania dopalaczy

Organiczne boostery są odpowiednie dla wszystkich typów skóry, nawet tych najbardziej wrażliwych. Jednak niektóre nieekologiczne produkty kosmetyczne mogą zawierać wysokie stężenie składników aktywnych, co zwiększa ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Ważne jest, aby składniki zawarte w boosterze nie kolidowały z tymi zawartymi w innych produktach kosmetycznych. Dlatego, jeśli często dokuczają Ci stany zapalne, najpierw przetestuj booster na niewielkim obszarze skóry, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.