9 marca 2022 Udostępnij

Dieta Głodnej Dziewczyny: jak schudnąć kilogram tygodniowo (i nie przytyć z powrotem)

Uważa się, że diety polegają na jedzeniu małych porcji, ale była prezenterka Food Network Lisa Lillien zaprzecza tej tezie. Napisała książkę Dieta Głodnej Dziewczyny, w której wyjaśnia, jak jeść duże porcje niskokalorycznych posiłków, aby pozbyć się nadwagi i schudnąć nawet 4,5 kg w ciągu czterech tygodni.

Dieta sugeruje zastąpienie wysokokalorycznych produktów, takich jak makaron i chleb, niskokalorycznym makaronem z tofu i wysokobłonnikowymi produktami zbożowymi, przy zachowaniu dziennego spożycia 1300 kalorii.

Lisa Lilien nazywa siebie "smakoszką" i mówi: "Zawsze jestem zwolenniczką substytutów! To najlepszy wybór".

Najtrudniejsze w jej diecie jest to, że zastępowanie pokarmów ma wymierny wpływ na kalorie: porcje są większe, ale samo jedzenie jest znacznie zdrowsze. Podstawą jej metody odchudzania są płatki zbożowe i ziarna, które dodaje do prawie każdego posiłku.

Jej książka Dieta Głodnej Dziewczyny zawiera przepisy na cztery tygodnie, a także alternatywny plan żywieniowy na wypadek, gdyby komuś nie odpowiadało coś z listy Lisy Lilien.

Jeden z przepisów nosi nazwę "Rosnąca owsianka": wymaga podwojenia ilości płynu i czasu gotowania podczas gotowania płatków owsianych - dzięki temu porcja jest większa i bardziej gęsta. Ci, którzy nie lubią tej wersji, mogą skorzystać z innej sztuczki: dodać ćwierć filiżanki puree z dyni do płatków owsianych, aby uzyskać uczucie sytości. Lisa Lilien mówi: "Jest bogata w błonnik, niskokaloryczna i dodaje smaku i tekstury".

Do przygotowania kurczaka w panierce używa okruchów z chleba ziarnistego zamiast kupnej bułki tartej. Jej plan nie jest pozbawiony deserów: publikuje przepisy na te o najniższej wartości kalorycznej, jak na przykład "Białe szaleństwo" Pierre'a-Ducana.

Jej książka została poparta przez dietetyków, ale Lise Lilien nie uważa się za eksperta. Mówi, że jest "typową kobietą z takimi samymi problemami żywieniowymi, z jakimi boryka się większość kobiet na co dzień".

W Internecie można znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat diety "The Hungry Girl Diet" i prawie wszyscy zgodnie twierdzą, że przepisy Lisy Lilien są naprawdę łatwe i pozwalają pozbyć się głodu.