31 grudnia 2020 Udostępnij

Dla estetów: niezwykłe zapachy z nutami czerwonego wina, książek, sauny i innych.

Kiedy perfumerzyści znudzą się klasycznymi zapachami, zaczynają eksperymentować. Pojawiają się więc perfumy z nutami wina, prochu strzelniczego, dymu, farby drukarskiej, a nawet marihuany. Makijażystka, stylistka, modelka i blogerka Varvara Vlasova opowiedziała nam o najbardziej niezwykłych zapachach branży perfumeryjnej.

Zapach twojej ulubionej książki

W naszych czasach, kiedy publikacje papierowe stają się coraz mniej popularne, przychodzi czas, kiedy naprawdę chcemy pamiętać o zapachu ulubionej książki. Ta nostalgia była inspiracją dla perfum Steidla "Paper Passion". Zawiera notatki z papieru drukarskiego, stron książek, kleju i tonów drewna w rdzennym unisonie. Idealny zapach dla miłośników książek drukowanych, którym brakuje zapachu typografii w dobie intensywnej digitalizacji.

Kieliszek czerwonego wina na rozgrzanie zimnej jesieni.

W poszukiwaniu zarówno przytulnego, jak i namiętnego zapachu, Les Liquides Imaginaires stworzyli "Bello Rabelo", w którym główną nutą jest wytrawne czerwone wino o owocowych nutach. Perfumy przypominające głęboką jesień i kieliszek wina rozgrzewający zimny deszczowy wieczór. Na początku wyraźnie słychać w nim nuty żywiczne i labdanum, a następnie ujawnia się na skórze zapach drewna przy kominku. Idealny zapach jesienny (czytaj także: Perfumy idealne: Perfumy najbardziej jesienne).

Wycieczka do sauny

Japońska marka Comme des Garçons stworzyła perfumy o nazwie "Hinoki", które łączą nuty podgrzewanych drewnianych półek, podgrzewanych kamieni, mydła smołowego i miotły brzozowej z dymem. Zapach przenosi nas do łaźni parowej i daje uczucie odprężenia i detoksykacji od natrętnych myśli. Mieszkańcy miasta, którzy uwielbiają kąpiele parowe, ale nie mogą ich często odwiedzać, na pewno docenią te perfumy.

Tytoń i konopie

Tak, tak, nie przyszło ci to do głowy, są zapachy stworzone specjalnie dla fanów dymu papierosowego i zapachu marihuany. W 2014 roku, słynny paryski dom perfumeryjny Kilian wydał zapach o nazwie "Smoke for the Soul". Główne nuty tej wody perfumowanej to tytoń, konopie, kardamon, eukaliptus, grejpfrut, mate, brzoza i drewno kaszmirskie. Zapach jest odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, a szczególnie spodoba się miłośnikom zapachu dymu papierosowego.

Perfumy i urok

Takie znaczenie nadały perfumom francuskim Honore des Pres perfumy "Chaman's Party" z nutami dawnych obrzędów szamańskich - dymu, gorzkiej nalewki, bazylii i wetiwery. Ta woda perfumowana przenosi nas do dawnych obrzędów ochronnych, tworzy mistyczny nastrój i daje poczucie przygranicznej rzeczywistości (czytaj także: "Tytoń i paczula: najbardziej tajemnicze nuty w zapachach").

Motywy kościelne

Bershka

Kontynuując temat zapachów, nie sposób nie wspomnieć o zapachu "Messe de Minuit" włoskiej marki Etro. Główne nuty tych perfum to kadzidło, słodki dym kościelny z mirrą, świece woskowe z miodem i drewniana podłoga kościoła. Zapach wywołuje poczucie spokoju, spokoju i bezpieczeństwa.

Zapach dla osób z grupą krwi AB

Według Blood Concept, właściciele najrzadszej grupy krwi są wyjątkowymi ludźmi, którzy muszą nosić doskonałe perfumy. W ten sposób powstał zapach AB. Głównymi nutami zapachu były metal, kamienie, plewy i woda. Zapach jest metaliczny i specyficzny, dlatego po jego zastosowaniu bardzo ważne jest, aby nie spieszyć się i nie słuchać go uważnie, aby zapoznać się z jego brzmieniem.

P.S:

Poza zakresem naszego wyboru, istnieje ogromna ilość innych niezwykłych zapachów, które zaskakują swoimi nagłówkowymi nutami. Nie oceniaj ich surowo i nie rezygnuj z tego, co niezwykłe. Jest całkiem możliwe, że jeden z tych niesamowitych perfum, którego brzmienia nie mogłeś sobie wyobrazić, stanie się Twoją nową pasją zapachową.