23 marca 2021 Udostępnij

HFC Paris x Matteo Cibic

Perfum HFC Paris nie trzeba przedstawiać. Gdy tylko się pojawiły, rosyjska publiczność powitała je z otwartymi ramionami: niebanalne kompozycje, luksusowe składniki i urocze ilustracje na butelkach. W przededniu Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku francuska marka postanowiła zrobić zamieszanie, tworząc limitowaną kolekcję zapachów do domu. Zapachy, na szczęście, są tylko trzy. Jednak, gdy jest ich dziesięć, wybór staje się jeszcze bardziej skomplikowany. Choć i w tym przypadku marka nie obiecuje łatwego życia z trio. Wszystko to za sprawą artysty i projektanta Matteo Cibica, dzięki któremu z pewnością już wkrótce stracisz spokój i sen.

Bershka

Właściciel własnego studia kreatywnego w świecie designu, młody Signor Cibic zasłynął z odważnych decyzji, eksperymentalnego podejścia i poczucia humoru, które natychmiast zarezerwowało miejsce dla jego prac w Centrum Pompidou, Muzeum Szkła w Szanghaju i Muzeum Designu w Mediolanie. Dla marki perfum zaprojektował najwspanialsze świeczniki z pozłacanego szkła, kształtne porcelanowe nasadki (cloches) oraz zbiornik na dyfuzor.

Wszystkie trzy świece można kupić osobno - My Paradise z hipnotyzującymi nutami gorzkiej skórki, rabarbaru i bobu tonka, Dark Fantasy z asortymentem drewna tostowego i kadzidłem ze wschodu Love & Addiction. Możesz też wcielić się w nowoczesną sztukę i kupić świecę z charakterystyczną białą porcelanową i złotą nakładką.

Każdy z nich w formie zabawnego zwierzątka, w typowy dla Matteo Chibica sposób - z guzikowymi oczami, wypustkami na nosie i wzruszającymi dodatkami. Jeśli chodzi o dyfuzor, to tu nas oszczędzono - każdy z trzech zapachów oferowany jest z jednym zbiorniczkiem w kształcie bestii (jakiej, nie wiadomo od razu) z wystającymi uszami i nakryciem głowy "fez". Do lutego przyszłego roku kolekcja będzie sprzedawana wyłącznie w Rosji.

"Zestaw świec z porcelanowym cloche to prawdziwe dzieło sztuki wnętrzarskiej. Kapelusz może być używany razem ze świeczką lub osobno - jako pełnowartościowa dekoracja domu".Z oficjalnej informacji prasowej