4 lipca 2021 Udostępnij

Jak wybrać odpowiednie perfumy na ślub: 7 najważniejszych sekretów

Z upływem lat na pewno z nostalgią będziesz wspominać dzień swojego ślubu. I jak miło będzie przewijać wszystkie momenty do szczegółów, słuchając tych samych perfum, które wybraliście na dzień ślubu. Jak nie pomylić się przy wyborze zapachu, który będzie kojarzył się z jednym z najważniejszych dni w Twoim życiu?

Wybierz zapach, który Tobie i Twojemu partnerowi kojarzy się z miłymi wspomnieniami ze wspólnie spędzonego dnia.

Mogą to być perfumy, które miałaś na sobie na pierwszej randce lub zapach o świeżych, żeglarskich nutach, które przywołują na myśl waszą pierwszą wspólną podróż. Ludzka pamięć jest zaprojektowana w taki sposób, że jej komponent węchowy wychodzi najjaśniej. Bez względu na to, ile lat minęło, napotykając zapach o znajomej nucie, natychmiast przeniesiesz się do miejsca i czasu, w którym po raz pierwszy go poznałaś. Twoje perfumy ślubne mogą być swoistym "wehikułem czasu", dzięki któremu zawsze będziesz mogła wrócić do najlepszych chwil z tego wielkiego dnia w Twoim życiu.

Sprawdź okazje: https://kodyrabatowe.interia.pl/kupony-rabatowe/wojas

Postaw na zapach, którego nigdy nie używałaś przed ślubem.

Korzystając z pomocy swojej pamięci węchowej, możesz stworzyć "latarnię morską" na cały dzień, wybierając nowe perfumy, których nigdy wcześniej nie używałaś. W takim przypadku, jeśli użyjecie go tylko na weselu, a nie przed czy po, to będzie to ta szczególna piramida zapachowa, która będzie Wam się kojarzyć z wyjątkowo szczęśliwym momentem w życiu. W tym przypadku, najlepiej jest faworyzować znaną markę zamiast limitowanej kolekcji, tak aby za kilka lat móc kupić upragnioną butelkę i znów poczuć się jak panna młoda.

Powiedz "nie" ostrym zapachom

Unikaj wyboru zapachu, który przemawia zbyt głośno i wypełnia całą przestrzeń. Twój zapach ślubny powinien podkreślać Twój zapał i skupiać na Tobie całą uwagę, a nie stawiać siebie na pierwszym miejscu. Szukaj delikatnych zapachów, być może świeżych lub kwiatowych, ale nie zbyt jaskrawych. Ponadto, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że ludzie są bardziej narażone na reakcje alergiczne na ostre zapachy, i nie trzeba takich mishaps na weselu.

Jeśli przygotowałeś więcej niż jeden obraz na uroczystość, nie zapomnij dołączyć do każdego zapachu

Jeśli zamierzacie zmienić zdjęcia na weselu, wypada zrobić to samo z aromatami. W tym przypadku, na drugą część uroczystości, ostateczny, można wybrać bardziej uderzające perfumy w porównaniu do pierwszego, ale nadal nie iść za burtę. Ostateczny zapach będzie pięknym i niezapomnianym elementem Twojego wizerunku (przeczytaj również "Jak wybrać perfumy").

Upewnij się, że Twój zapach dobrze komponuje się z Twoim ślubnym strojem.

Nie zapomnij zastanowić się, jak bardzo zapach pasuje do Twojego ślubnego wizerunku. Jeśli strój jest wystarczająco elegancki, świeże i kwiatowe zapachy będą z nim dobrze współgrać. Dla bardziej luksusowej i bogatej wersji, możesz użyć słodszego, bogatszego i być może cierpkiego zapachu.

Nie zapomnij wziąć pod uwagę pory roku i pogody.

Bershka

Jeśli ślub odbywa się zimą, do ślubnego wizerunku dobrze pasować będą zapachy jaśniejsze, rozmyte i drzewne, natomiast na wiosnę idealne będą zapachy o nutach kwiatowych. Na jesień wybierz świeższy, bardziej zwiewny zapach, a na lato sprawdzą się perfumy cytrusowe (przeczytaj też: "Tangerine Clockwork: Niekonwencjonalne zapachy cytrusowe").

Zobacz ochnik promocje.

Perfumuj swoją suknię ślubną trochę przed wydarzeniem, aby jej nie zniszczyć.

Wybierając perfumy, należy zwrócić uwagę na kolor cieczy: jeśli jest ciemny, to po jego użyciu na białej, jasnej sukni mogą pozostać nieprzyjemne ślady. Dlatego też pannom młodym często zaleca się, aby nosiły ten zapach nawet kilka dni przed ślubem, a przynajmniej wypróbowały go kilka godzin wcześniej, gdy pana młodego nie ma w pobliżu. Można również zastosować go do podobnej tkaniny do sukni z wyprzedzeniem: jeśli ślady pozostają, będziesz miał czas, aby zmienić perfumy i uniknąć nieprzyjemnej sytuacji podczas ślubu.