1 grudnia 2020 Udostępnij

Jak wygląda ideał piękna XXI wieku: szlachetny typ twarzy

Standardy urody ciągle się zmieniają. Kiedyś modne były bardzo cienkie dziewczyny o cienkich rękach i nogach, wystających obojczykach i jasnej skórze, ale zastąpiły je trendy na sportową sylwetkę, pulchne usta i cienki, zadbany nos. Obecnie trendy skłaniają się ku najbardziej naturalnemu z możliwych wyglądowi. Jak wygląda ideał piękna XXI wieku i skąd się wziął ten szlachetny typ twarzy, opowiedziała nam wizażystka, stylistka, modelka i blogerka Varvara Vlasova.

Natura to przede wszystkim

Szlachetny wygląd twarzy to przede wszystkim szlachetne cechy i naturalność. Wysokie czoło, wyraziste spojrzenie, naturalne usta, harmonijny nos i minimalny lub lepszy całkowity brak ingerencji chirurgicznych w wygląd - to opis dziewczyn należących do typu "szlachetnej twarzy".

Należy zauważyć, że współczesne trendy w modzie dyktują nie tylko standardy zewnętrznego piękna, ale także dodają komponent intelektualny. Zmiany te są w dużej mierze spowodowane wszechstronnym rozwojem i rozprzestrzenianiem się feminizmu. Najważniejsze jest to, że dziewczyna niekoniecznie musi uciekać się do operacji i zastrzyków pielęgnacyjnych, aby czuć się pięknie i spełniać normy. Znajomość i poszanowanie naturalnego piękna jest nowym rodzajem seksualności.

Wszystko zaczęło się od trendów w świecie modelarstwa.

Pojęcie szlachetnej twarzy ma swoje początki w Azji, gdzie przez długi czas pod wpływem europejskich wartości i standardów dziewczęta zmieniały swoją twarz nie do poznania za pomocą chirurgii plastycznej. W rezultacie, trend ten zaczął stopniowo odchodzić od nienaturalnego "idealnego" piękna do czystej naturalności. Tak więc na wybiegach pojawiły się modelki o "nietypowej" urodzie, które podbiły publiczność i pokazały, że modelka może być czymś więcej niż tylko dziewczynką z perfekcyjnie obrzmiałymi ustami, małym nosem i nienaturalnie wysokimi kośćmi policzkowymi (czytaj też: "Dziwne dziewczyny z Hollywood: aktorki o nietypowym wyglądzie").

Z czasem pogoń za naturalnością z modelowania przeniosła się na zwykłe życie. Teraz wspólne standardy piękna obejmują lekki androgyniczny, świadomy stosunek do ciała i absolutną naturalność - w miejsce dawnych cienkich rysów twarzy doprowadzonych do perfekcji.

Szlachetna twarz, która stała się ideałem piękna XXI wieku, dowodzi, że społeczeństwo stara się uczynić przemysł piękności i mody bardziej ludzkim i osiągnąć szersze rozumienie piękna, które nie ogranicza się do wyglądu zewnętrznego. Dziewczyny nie muszą już mieć operacji kosmetycznych, aby wyglądać jak okładka błyszczącego magazynu. Jedyną rzeczą, która pozostaje niezmieniona, jest znaczenie pielęgnacji w zakresie standardów piękna. Na pierwszym miejscu stawiając naturalność, świat piękna i mody nie zapomina ani nie zaniedbuje wysokiej jakości pielęgnacji włosów, skóry i ciała.

P.S:

Przez pryzmat zmian w trendach urody można prześledzić zmiany w społeczeństwie i w świecie, więc nie możemy się nie cieszyć, że w końcu na czele modnej agendy stoi naturalność, zastępująca idealny wizerunek, dla którego dziewczyny poczyniły wiele wyrzeczeń.

Bershka