22 czerwca 2021 Udostępnij

Jak zawiązać krawat?

Mężczyźni, nie zaprzeczajcie: niektórzy z was naprawdę nie wiedzą, jak wiązać krawaty lub mają z tym trudności. W dzisiejszych czasach taka umiejętność prawie nigdy nie jest potrzebna. Możesz po prostu założyć bluzę z kapturem i nie zawracać sobie głowy. A jednak czasem trzeba sobie poradzić z krawatem - na przykład na uroczystościach lub podczas ważnych spotkań biznesowych. Co robić w takich przypadkach? Proste wskazówki, które każdy będzie pamiętał, dał bloger mody Ilya Trifonenkov.

Instrukcje krok po kroku, jak zrobić najprostszy węzeł

Najprostszy węzeł nazywany jest "kelwin". Możesz zrobić to w kilku krokach, z węzłem wyglądającym klasycznie i wszędzie odpowiednim. Weź to, nie pomylisz się.

Kliknij tutaj, aby rozwinąć instrukcję ze zdjęciami Łatwiej jest zawiązać krawat nie na sobie, ale na swojej wadze lub na stole. Kiedy węzeł jest już gotowy, możesz go dopasować do koszuli, którą masz na sobie.

1. Ustawić krawat na stole w tej pozycji.

2. Owiń "duży" ogon wokół "małego" przez spód.

3. Ponownie weź "duży" ogon i wyrzuć go z powrotem - tym razem ponad wierzchołek.

4. Już prawie gotowe! Bierzemy "duży" ogon i wsuwamy go w pętlę na dole...

5. ...Zaciśnij go nieco i natychmiast przełóż do pętli, którą utworzyliśmy w miejscu przyszłego węzła.

6. Zaciśnij, popraw węzeł - jesteś cudowna!

Istnieje również popularny węzeł zwany "windsorskim". Co to jest?

- Jednym z klasycznych węzłów jest rzeczywiście węzeł "windsorski". Ale jednocześnie jest to dość skomplikowane pod względem wykonawczym. Taki węzeł wygląda dość obszernie, jeśli wolisz nosić krawaty z gęstej tkaniny - podkreśla blogerka. - Dodatkowo, jeśli jesteś wysoki, możesz nie mieć wystarczającej długości krawata. To będzie fatalny błąd stylistyczny.

Nazwa krawata pochodzi od Księcia Windsoru. Zawiązał węzeł niebanalny i pospolity, ale ponieważ nosił krawaty z gęstej tkaniny, wszystkim wydawało się, że jest to nowy sposób. Ówczesne fashionistki chciały rozwikłać tę tajemnicę i przypadkowo wynalazły "windsora". Jest to powszechne do dziś.

Zobacz orsay kod rabatowy

Proste wskazówki, które pomogą Ci dobrać krawat do garnituru

Ilya Trifonenkov jest pewien: lepiej dobrać krawat do koszuli, a nie do garnituru. Oczywiście należy wziąć pod uwagę fakt, że koszula jest już dobrana do garnituru.

- Przede wszystkim należy zdecydować się na kolory i wzory na krawacie. Można pójść kilkoma drogami: dobrać krawat w kolorze koszuli lub wybrać krawat kontrastujący z nią. Jeśli zamierzamy dobrać krawat w tym samym kolorze co koszula, pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest to, że krawat powinien być o kilka tonów ciemniejszy od koszuli - zaznacza blogerka.

Jeśli natomiast chcemy, aby kolor krawata różnił się od koloru koszuli, najlepiej zdecydować się na kolory kontrastowe lub odcienie o tej samej jasności.

- W przypadku wyboru wzoru krawata pod wzór koszuli, należy zwrócić uwagę na dodatki, których linie lub kratki różnią się grubością od linii lub kratek na koszuli. I lepiej jest mieć grubsze linie na krawacie.

Blogerka ostrzega jednak: dość trudno jest dobrać odpowiedni krawat w paski do koszuli w paski. Jeśli więc masz kiepskie wyczucie stylu, "bezpieczniej" jest po prostu użyć różnych faktur na krawacie i koszuli.

- Pod białą koszulę można w zasadzie dobrać dowolny rodzaj krawata. Biała koszula to uniwersalna opcja i klasyka, pasuje do niej prawie wszystko - dzieli się swoim sekretem. - Nie uważam, że biała koszula jest tylko na uroczyste okazje. Idąc tym tokiem rozumowania, czarny garnitur to tylko czarny krawat lub pogrzeb.

Black tie to dress code oznaczający strój wieczorowy na spotkania towarzyskie.

- Ale ludzie noszą ją na co dzień - kontynuuje blogerka. - Tak samo jest z białą koszulą: to piękny strój. Dlaczego nie? Dla osoby, która w ogóle nie nosi koszuli, nawet niebieski kolor będzie już wydawał się uroczysty - i wszyscy to zauważą.

Istnieje również muszka i cienki krawat. Kiedy je nosić?

Muszka klasycznego formatu, która jest wiązana ręcznie, przeznaczona jest przede wszystkim do tego samego czarnego krawata. Taki dodatek jest najczęściej noszony na eventach, spotkaniach towarzyskich, imprezach firmowych. Dlatego w "normalnym życiu" muszka jest używana rzadko.

- Jeśli chodzi o cienki krawat, popularnie zwany "jodełką", to można go stosować w życiu codziennym, ale należy zachować ostrożność - przekonuje blogerka. - Wąskie krawaty tego typu noszone są pod wąskim kołnierzykiem koszuli. Szerokość krawata musi być dopasowana do klap marynarki.

Ekspert radzi, aby do marynarki z szerokimi klapami nie zakładać wąskiego krawata, a do marynarki z wąskimi klapami - szerokiego krawata. I wyraża swoją opinię:

Bershka

- Jeśli chodzi o mnie, krawaty typu skinny są mniej istotne niż krawaty o regularnej szerokości. Ale jeśli jest to twój osobisty styl, to czemu nie.

Sprawdź vivus kod rabatowy

Ile krawatów powinno być w szafie

Ilya Trifonenkov uważa, że nie da się wyprowadzić zasady, ile akcesoriów powinien mieć mężczyzna. Sam bloger przyznaje, że ma około 30 krawatów, ale aktywnie używa tylko 15 wariantów. Na przykład, modele z dzianiny są raczej rzadkością niż codzienną opcją.

- Spróbujmy ustalić: musi to być krawat czarno-niebieski, jeden model - we wzór. Te trzy warianty - must have. Istnieje możliwość rozbudowy do pięciu. Aby wszystkie były uniwersalne, warto trzymać się standardowej kolorystyki - radzi blogerka. - W ten sposób będziesz mieć model na imprezy i kilka opcji na co dzień.

Pracownicy biurowi, których obowiązuje dress code, lepiej zwrócić uwagę na monochromatyczne wersje krawatów i kupić sobie trzy różne. Kto nie jest przywiązany do pewnej zasady, może sobie pozwolić i dziesięć krawatów, a nie tak zwykle.

Na koniec kilka słów o długości akcesorium.

Niektórzy mogą się zastanawiać, czy kupić długi czy krótki krawat. Ale Ilya jest pewien, że nie trzeba przychodzić do sklepów z linijką i mierzyć długości:

- Nie ma żadnej różnicy, w zasadzie wszystkie krawaty będą takie same. Aby się tego upewnić, poproś konsultanta o zawiązanie węzła przy zakupie lub zrób to sam. Przymierz. Długość krawata powinna kończyć się w okolicach środka pasa lub na jego początku - zależy to od budowy ciała. Ale nigdy w okolicach pępka - to już przegięcie stylistyczne.