23 marca 2021 Udostępnij

Jak zmierzyć wagę jedzenia bez wagi?

Często sformułowania zawarte w przepisach są kłopotliwe. Jak mogę policzyć dokładnie 100 gramów bez wagi? A co zrobić, jeśli w domu nie ma "standardowego" szkła szlifowanego, na którym łatwo policzyć ilość produktów płynnych i sypkich? LADY zrobiła prostą notatkę z odpowiedziami na te codzienne pytania: zachowaj ją dla siebie, następnym razem przyda Ci się w kuchni. I ta wiedza przyda się również tym, którzy kontrolują swoją dietę.

Ile gramów jest w szklance

Bershka

Zależy to w dużej mierze od produktu. Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się, ile wody jest w szklance, jest określenie, ile gramów jest w szklance: gramy odpowiadają tutaj mililitrom. Powiedzieć, ile mąki lub cukru jest w szklance, jest trudniej.

Dla odniesienia weźmy szklankę o pojemności 250 mililitrów - jest to zwykły rozmiar, z reguły wszystkie szklanki teraz takie robią. Fasetowany "radziecki" kubek mniejszy: mają 200 mililitrów. Poniżej znajduje się przybliżona tabela z wartościami.

Ile gramów jest w łyżce stołowej

Definicja zależy również od produktu. Ale to jest jeszcze bardziej skomplikowane: przecież można wybierać "z suwakiem", a można bez. Zastanówmy się, ile waży łyżka stołowa w obu przypadkach produktów często używanych do gotowania: cukier, sól, mąka, żelatyna, woda, mleko, olej roślinny, miód, suche drożdże.

Ile gramów mieści się w łyżeczce do herbaty?

Ile gramów w łyżeczce, zbyt, pomoże zrozumieć tabelę. Można po prostu zapamiętać, że taka łyżka to około ćwierć łyżki stołowej. Oznacza to, że bierzemy wagę produktu w łyżce stołowej i dzielimy przez cztery.

Małe łyżeczki używane są najczęściej do odmierzania produktów dla cukiernictwa: cynamonu, kakao, drożdży. Albo, na przykład, mielona kawa.

Ile łyżek jest w szklance

Wiedząc już wszystko, co napisaliśmy powyżej, możesz łatwo to obliczyć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Na przykład, z tabel wynika, że w szklance znajduje się 8 łyżek mąki (podziel 160 gramów szklanki przez 20 gramów łyżki). Szklanka cukru ma 10 łyżek stołowych (podziel 200 gramów cukru w szklance przez 20 gramów na łyżce). Ale wszystko policzyliśmy dla Was w tabeli.

Jeśli łatwiej jest Ci robić wszystko na oko, być może dojrzałeś już do własnego wypiekacza do chleba. Spójrz na ceny aktualnych modeli: