21 marca 2018 Udostępnij

Malowanie sufitu i ścian

Zwykle remontujemy mieszkania co 3 - 4 lata. W zbiór wykonywanych wtedy czynności najczęściej wchodzi malowanie ścian oraz sufitu. Jak się za to zabrać, by efekt był zadowalający i trwały? Wszystko czego potrzebujesz znajdziesz na  https://www.promoceny.pl/sklepy/szukaj/castorama/slaskie/chorzow

Jeszcze zanim trzeba będzie malować – plamy

Warto dbać o czystość ścian tak, by remont nie okazał się konieczny po pół roku od ostatniego. Szczególnie cennym nawykiem jest usuwanie plam na bieżąco, kiedy tylko powstaną. Najłatwiej zmywa się zabrudzenia z farb o wysokim połysku, za pomocą ciepłej wody z płynem do naczyń lub szarym mydłem. Nieco trudniejsze zabrudzenia powinien zmyć środek rekomendowany przez producenta.

Przygotowanie do malowania

Promocje w Obi zobacz teraz !!!!

Proces przygotowania powierzchni do malowania jest bardzo istotny. To dzięki niemu farba będzie się dobrze prezentowała i trzymała ściany. Po pierwsze, należy usunąć brud i tłuszcz, najlepiej płynem do mycia naczyń albo szarym mydłem, podobnie jak plamy. Jeśli stara powłoka popękała, konieczne będzie zdarcie jej z pomocą szpachelki – wszelkie nierówności zaraz pokażą się na nowej warstwie. Wszelkie ubytki i pęknięcia ściany możemy wypełnić szpachlą lub masą akrylową. Gdy uzupełnione miejsce wyschnie, należy wyszlifować je papierem ściernym, odkurzyć i zagruntować.

Obi malowanie ścian​Punkt odcięcia kolorów

Przed przystąpieniem do malowania sufitu i ścian innymi kolorami powinniśmy dobrze oznaczyć punkt odcięcia. Zwykle robi się to za pomocą taśmy malarskiej. Jednak gdy na ścianie jest wiele warstw starej farby, zachodzi ryzyko jej odklejenia razem z taśmą. Wtedy konieczne jest użycie wzmocnionej nitkami taśmy od odcinania, która jest bardzo delikatnie nasączona klejem.

Czym i jak malować?

Bardzo istotną wskazówką jest trzymanie się jednego narzędzia do malowania w jednym pokoju. W przeciwnym razie po wyschnięciu ukażą się różnice w fakturze na ścianie. Szeroki wałek jest idealny do malowania dużych powierzchni. Bardzo dobrym pomysłem będzie wałek z pojemnikiem na farbę w rączce. Malowanie wałkiem wymaga jednak dołączenia pędzla, by domalować załamania i kąty. Jeszcze większa oszczędność czasu można uzyskać, stosując pistolet natryskowy.

Aby efekt był dobry, malowanie należy zawsze zaczynać od sufitu. Zwykle maluje się go, nakładając równoległe, zachodzące na siebie pasy – pierwsza warstwa w jednym kierunku, druga w przeciwnym. Technika malowania ścian jest bardzo podobna. Na końcu należy domalować narożniki, miejsca wokół okien oraz drzwi.

Bershka

Po remoncie

Zwykle kupuje się nieco więcej farby, niż jest to konieczne. Pozostałe resztki warto zostawić na ewentualne poprawki – można je przechowywać nawet dwa lata. Wszelkie poprawki powinniśmy nanieść zaraz po wyschnięciu farby, wtedy nie będą widoczne. Zdarza się jednak, że po czasie farba odpryskuje lub zachodzi inna konieczność domalowania fragmentu – wtedy pozostała farba przydaje się idealnie.

https://castorama.okazjum.pl/chorzow