11 lipca 2021 Udostępnij

Operacja Uśmiech Mony Lisy: Podniesienie opadających kącików ust, aby wyglądać młodziej

Kobiecość i tajemniczość to dwa główne synonimy tego obłędnego uśmiechu. W dzisiejszych czasach zainteresowanie arcydziełem Leonarda da Vinci nie słabnie. W Korei Południowej, będącej cichym pionierem w dziedzinie chirurgii plastycznej, specjaliści zabrali się za rozwiązanie zagadki i dołożyli wszelkich starań, aby rozwikłać i odtworzyć fenomen Mona Lisy we współczesnych realiach. Przyjrzeliśmy się niuansom tego trendu razem z chirurgiem plastycznym Alexandrem Vdovinem.

Zapotrzebowanie na lekko uniesione kąciki ust wśród przedstawicieli wspaniałej połowy ludzkości okazało się nadspodziewanie wysokie. Z Korei Południowej moda na uśmiech Mona Lisy szybko zawędrowała do Europy i Ameryki, gdzie otrzymała nową nazwę - Lift Edge.

W czym więc tkwi sekret jego popularności?

Z każdym dniem liczba fanów tego trendu tylko rośnie. I nic w tym dziwnego, bo lekko uniesione kąciki ust świadczą o sympatyczności, uroczości i życzliwości. Według statystyk, uśmiechnięta osoba wydaje się wokół dużo bardziej atrakcyjna i usposabiająca do siebie. Łatwy uśmiech rozbraja, podbija i zachęca.

Nie wspominając o tym, że z wiekiem, pod wpływem grawitacji i z powodu osłabienia mięśni twarzy, w szczególności mięśni depresyjnych, wszystkie bez wyjątku, kąciki ust opadają, a twarz zaczyna nabierać smutnego wyrazu (przeczytaj też: "Ptoza: dlaczego twarz "zwisa" i jak z tym walczyć").

Lift Edge pozwala wyglądać naturalnie, a jednocześnie pomaga zachować lub odzyskać młodzieńczy wygląd: po zabiegu kąciki ust wydają się uniesione, dzięki czemu wrażenie, jakie wywierasz na ludziach, w żadnym wypadku nie jest utożsamiane ze smutkiem i żalem - to lekki uśmiech kobiety zadowolonej z siebie i swojego życia.

Jak przeprowadza się operację?

Zabieg Lift Edge należy do mało inwazyjnych metod interwencji, czyli nie wymaga rehabilitacji. Zabieg polega na wprowadzeniu wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia w kąciki ust według specjalnej techniki (pod kątem ku górze).

Na życzenie klienta zabieg Lift Edge może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym. Rezultat jest widoczny natychmiast i utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy, w zależności od indywidualnego metabolizmu pacjenta. Często zabieg ten jest łączony z powiększaniem ust i/lub aplikacją Botoxu w celu wygładzenia kocich linii wokół ust.

Uśmiech Mony Lisy - estetyka kultury

Zastosowanie kwasu hialuronowego w celu powiększenia i uniesienia kącików ust jest jednym z najpopularniejszych obecnie zabiegów pielęgnacyjnych ust. Usta to najbardziej wyrazista część twarzy, do której kobiety przywiązywały ogromną wagę już od czasów starożytnych. Szminki istnieją od czasów starożytnego Egiptu, a pulchne usta są uosobieniem seksowności od mniej więcej połowy ubiegłego wieku (przeczytaj też: "Back in Time: How Beauty Trends Changed from the 1950s to the Present Day").

Kadr z filmu "Kleopatra", 1963Kadr z filmu "Przedwiośnie", 1947.

We wspaniałym radzieckim filmie "Wiosna" z 1947 roku Rina Zelena, grająca rolę wizażystki, poleca głównej bohaterce, granej przez Lubow Orłową, kształt ust o kryptonimie "sexapeel #5" z lekko uniesionymi kącikami - nawet w tych odległych powojennych latach dziedzictwo Mony Lisy nadal żyło i kwitło. I swoją pozycję zachowuje do dziś.

Bershka