10 października 2021 Udostępnij

Retinol, mydło i 5 innych trików spowalniających starzenie się skóry

Dokładnie i regularnie myj twarz

Oczyszczanie jest najważniejszym krokiem w procesie pielęgnacji twarzy. W krajach azjatyckich, gdzie statystyki pokazują, że kobiety wyglądają młodziej znacznie dłużej niż Europejki, rytuałowi temu nie bez powodu poświęca się wiele uwagi. Oczyszczanie to nie tylko usuwanie makijażu, ale także pozbywanie się zrogowaciałych komórek, potu i innych zanieczyszczeń. Każdy z tych problemów wymaga innego rozwiązania. Na przykład, makijaż oczu może być usuwany za pomocą mleczek, które nie są odpowiednie do usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez sebum. Warto również pamiętać, że różne typy skóry potrzebują różnych preparatów oczyszczających, które będą zarówno skutecznie oczyszczać skórę, jak i nie zaszkodzą jej swoją agresywną formułą. Pamiętaj o tym, gdy następnym razem będziesz wybierał nową tubę do swojej kolekcji.

Nie zaniedbuj retinolu

Tradycyjnie retinol, suplement witaminy A, był stosowany do walki z trądzikiem, ale obecnie wiadomo, że oprócz właściwości przeciwzapalnych i leczniczych, pomaga wygładzić i ujędrnić skórę. Mówiąc prościej, retinol przedłuża młodość komórek skóry, a także ma działanie kumulacyjne, czyli działa jak wypełniacz, stopniowo wypełniając pojawiające się zmarszczki. Suplementy z witaminą A najlepiej dobierać również z pomocą kosmetyczki, która pomoże Ci zdecydować o stężeniu i sposobie dostarczania witaminy w głąb skóry. Nie bez powodu wiadomo, że preparaty z retinolem można zacząć stosować nawet w okresie dojrzewania, ale znów, tylko po konsultacji ze specjalistą. Jako środek zapobiegający zmianom związanym z wiekiem, preparaty takie powinny być stosowane na skórę tylko dwa razy w tygodniu.

Stosować serum

Serum to produkt o wysokiej zawartości składników biologicznie czynnych, które mogą przenikać przez warstwę rogową skóry i działać na poziomie komórkowym. Takie koncentraty mają wyraźne działanie i pomagają w rozwiązywaniu konkretnych problemów, co jest zarówno plusem, jak i minusem. Zdecydowaną zaletą serum jest ich zdolność do głębokiej pracy na źródle problemu i rozwiązać go dość szybko. Ponadto, serum zazwyczaj wzmacnia działanie innych zabiegów, może również zapobiegać nowym problemom skórnym, które mogą się pojawić, a także rozwiązywać "dodatkowe" problemy po drodze. W przypadku minusów, należy skonsultować się z derma-kosmetologiem, który pomoże dobrać odpowiednie serum. Koncentraty do majsterkowania są obarczone nowymi komplikacjami.

Głęboko oczyszcza pory

Codzienne stosowanie pianek, olejków, balsamów i różnych mydeł jest koniecznością, ale na tym nie kończy się proces oczyszczania. Pory powinny być głęboko oczyszczane raz w tygodniu, aby pozbyć się zatkanych porów oraz usunąć zaskórniki i stany zapalne, które powodują starzenie się skóry. Świetnie nadają się do tego maseczki, peelingi, gąbki, szczotki elektryczne i inne urządzenia przeznaczone do głębokiej, ciężkiej pracy.

Zawsze używaj produktów z filtrami SPF

Nawet jeśli na dworze są ołowiane chmury, a od Twojego ostatniego pobytu na słońcu minęło pół roku, promieniowanie UV nie przeszkadza Ci w zbieraniu żniwa na skórze. Złośliwe promienie słoneczne regularnie padają na ziemię, bez wysiłku omijając chmury i twoje niezabezpieczone kremy. Konsekwencją tego jest fotostarzenie się skóry i pierwsze zmarszczki już po dwudziestce.

Przywróć równowagę w swojej diecie

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z tłustym, słonym, cukrowym i innym śmieciowym jedzeniem. Ale czy w pełni zdajesz sobie sprawę z rozmiaru szkód, jakie czekają Cię w przyszłości, jeśli nie zadbasz odpowiednio o swoją dietę? Żywność dostarcza naszym komórkom składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania wszystkich organów ciała. Jeśli Twoja dieta jest ukierunkowana na niewłaściwe pokarmy, pozbawiasz się wielu niezbędnych elementów. Antyoksydanty, takie jak te znajdujące się w świeżych owocach i warzywach, pomagają zwalczać wolne rodniki, a kwasy tłuszczowe, takie jak te znajdujące się w rybach, są kluczowe dla promiennej, młodo wyglądającej skóry, więc dodajesz do swojej butelki muchę w maści.

Ćwiczenie

Ćwiczenia aerobowe to nie tylko sposób na ujędrnienie mięśni i spalanie tłuszczu - to także świetny sposób na utrzymanie zdrowia skóry. W ćwiczeniach aerobowych tlen jest głównym źródłem aktywności mięśniowej, którym nasze ciało, w tym skóra, jest aktywnie nasycane podczas ćwiczeń. Ale brak tlenu prowadzi do uszkodzeń strukturalnych i szybkiego rozwoju oznak starzenia się, więc godzina na bieżni jest nie tylko dobra dla Twojego obwodu talii, ale także dla wycieczki do kosmetyczki. Ponadto warto pamiętać, że intensywny wysiłek fizyczny powoduje obfite pocenie się organizmu i uwalnianie toksyn.

Bershka