9 sierpnia 2022 Udostępnij

Letni manicure: nude, feng shui, francuski i księżycowy

Nude

1/5Foto:Nikita Shevchuk

W przypadku ścisłego dress code'u zawsze wybieraj wykończenie w naturalnym kolorze (nr 101 Opera Ballerina). Dzięki temu Twoje dłonie zyskają zadbany wygląd. Jeśli uważasz tę opcję za nudną, spróbuj zmieszać półprzezroczyste lakiery do paznokci z bardziej nasyconymi odcieniami (#205 Rose Bagatella).

Po dniu w pracy dodaj do stylizacji szczyptę blasku. Uzbrój się w biel lub inny pastelowy odcień i zaakcentuj dwa palce (środkowy i wskazujący). Ten manicure nie pozostanie niezauważony.

Jeśli jesteś gotowa na eksperymenty, spróbuj przeplatać półprzezroczysty różowy lakier z odważniejszymi odcieniami. Zdecydowaliśmy się na jaskrawy pomarańcz (#303 "Juicy Tangerine") i bogatą szarość (#607 "Montmartre").

Według feng shui

Pastelowe odcienie nowej kolekcji świetnie się ze sobą komponują, co już jest pretekstem do dodania do swojego manicure odrobiny estetyki "feng shui". Ponieważ według chińskiej filozofii lewa ręka odpowiada za wszystko, co jest bliskie sercu, a prawa za sprawy biznesowe, akcenty kolorystyczne na palcach środkowym i wskazującym mogą przynieść szczęście w tych sprawach. Opcja win-win to połączenie białego lakieru (#857 Chantilly Lace) z bogatym pastelowym odcieniem, takim jak turkus (#851 Nouvelle Vague).

Jak zrobić francuski projekt

Ponownie weź w ręce pędzel artystyczny. Użyj go, aby odrysować "uśmiech" u podstawy płytki paznokcia (nie wzdłuż górnej krawędzi, ale wzdłuż dolnej) i pomaluj pozostały obszar. Może to być odcień turkusowy (#851 Nouvelle Vague). Chcesz więcej emocji? Wieczorem dodaj do stworzonego "arcydzieła" utrwalacza (№ 912 Diamond Carat) i zabłyśnij na każdej imprezie.

1/4Foto:Nikita Shevchuk

Jeśli czujesz się niepewnie wykonując francuski manicure w domu, odłóż pędzelek do malowania paznokci i weź cienki pędzelek. Można ją przyciąć jeszcze cieńszą dla lepszego efektu. Chwyć trochę białego lakieru do paznokci i odważ się narysować linię wokół krawędzi płytki paznokcia. Przy okazji, do letniej wersji francuskiego manicure można dodać więcej koloru, np. świeży turkusowy odcień (#851 Nouvelle Vague). Dla bardziej odważnych sensowne jest spróbowanie pop artu. Wypróbuj lakier nude na kciuku i narysuj np. kilka pionowych linii.

Jak zrobić księżycowy manicure

1/4Foto:Nikita Shevchuk

Jak nakładać lakier

Aby zapewnić równomierne pokrycie, nałóż lakier na środek płytki paznokcia (od góry do dołu), a następnie uzupełnij pokrycie po bokach. Kluczem jest jak najszybsze nałożenie lakieru na paznokcie. Nawet jeśli pozostaną szczeliny, zawsze można je przykryć jedną warstwą. I koniecznie używajcie fixera, on potrafi wyrównać wszystko!