27 marca 2023 Udostępnij

Netto Polska współpracuje z PAH w zakresie wsparcia dla uchodźców z Ukrainy

Netto Polska ponownie zachęca swoich klientów do pomocy osobom dotkniętym konfliktem zbrojnym na Ukrainie, tym razem poprzez współpracę z Polską Akcją Humanitarną. Sieć przekaże 10% ze sprzedaży zestawów prezentowych Niezapominajka, na rzecz akcji SOS Ukraina realizowanej przez PAH. Klienci, którzy chcą wesprzeć akcję, mogą to zrobić kupując paczkę. Promocja ta jest dostępna od 27 marca do końca kwietnia w sklepach Netto na terenie Polski.

Pomóżmy sąsiadom z Ukrainy!

Sieć Netto Polska po raz kolejny angażuje swoich klientów w pomoc osobom poszkodowanym w konflikcie zbrojnym na Ukrainie. W ramach akcji SOS Ukraina, można wesprzeć akcję kupując specjalnie przygotowany zestaw prezentowy "Niezapominajka", który składa się wyłącznie z produktów pochodzących z Ukrainy. Za każdy sprzedany zestaw, Netto przekaże 10% na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. Akcja trwa od 27 marca do końca kwietnia br. i im więcej zostanie sprzedanych zestawów, tym większa kwota zostanie przekazana na rzecz wsparcia programu SOS Ukraina. Pokażmy, że pamiętamy o naszych sąsiadach i zadbajmy o to, by akcja odniosła jak największy sukces!

Moc pomagania Netto 

Netto kontynuuje działania na rzecz pomocy ofiarom wojny w Ukrainie poprzez partnerstwo z Polską Akcją Humanitarną. Po ataku rosji Netto przekazało potrzebującym żywność, środki higieny osobistej, koce i poduszki, które były dystrybuowane przez Caritas. Firma natychmiast wycofała też ze swoich sklepów wszystkie produkty pochodzenia rosyjskiego i białoruskiego. Rozpoczęli akcję "Sąsiedzka pomoc", której celem jest wsparcie przybywających do Polski dzieci uchodźców z Ukrainy w zakresie opieki zdrowotnej, edukacji i integracji społecznej. Dzięki akcji ponad 100 lokalnych organizacji otrzymało wsparcie finansowe w wysokości ponad 1 250 000 zł. Netto i PAH będą wspólnie pracować nad dalszą pomocą dla potrzebujących Ukraińców w okresie świątecznym.

Środki zebrane w ramach kampanii zostaną przeznaczone na działania w strefie konfliktu dla obywateli Ukrainy oraz w Polsce dla uchodźców. Środki zostaną przeznaczone na różne potrzeby, takie jak zapewnienie transportu dla osób wewnętrznie przesiedlonych z różnych regionów Ukrainy, wsparcie opieki psychospołecznej dla osób niepełnosprawnych, zakup żywności i środków higienicznych oraz niezbędne remonty. Środki mogą być również przeznaczone na zakup koców termicznych, paliwa, generatorów i grzejników. Wsparcie psychologiczne i finansowe otrzymają osoby szukające schronienia w Polsce. Akcja ma na celu zachęcenie klientów Netto do włączenia się w akcję poprzez zakup zestawu prezentowego "Forget-Me-Not". Zebrane środki będą realnym wsparciem dla potrzebujących obywateli Ukrainy. Polska Akcja Humanitarna niesie pomoc krajom od ponad 30 lat i jest obecna w 10 krajach na trzech kontynentach, w tym na Ukrainie. Organizacja zachęca wszystkich klientów Netto do przekazania symbolicznego datku na wsparcie obywateli Ukrainy.