16 lutego 2021 Udostępnij

7 ulubionych produktów do pielęgnacji urody Gwyneth Paltrow

Aktorka Gwyneth Paltrow została najpiękniejszą kobietą roku według magazynu People. Ciekawe jest to, że w ostatnich dziesięciu latach tytuł ten przyznawany jest głównie gwiazdom powyżej 30 roku życia. Wśród posiadaczek tego pochlebnego tytułu znalazły się Beyonce, Jennifer Lopez, Julia Roberts, Halle Berry i Jennifer Aniston. Pod tym względem Gwyneth Paltrow nie jest wyjątkiem - w wieku 40 lat matka dwojga dzieci wygląda świetnie.

"Ciągle powtarzałem: 'To nie może być o mnie'. Myślałem, że to jakiś żart prima aprilisowy". Gwyneth Paltrow o swoim nowym tytule

Sekretem pięknego wyglądu aktorki jest nie tylko ścisła dieta i regularne treningi. Skrupulatnie dobiera kosmetyki pielęgnacyjne, które pomagają jej dbać o twarz i ciało. Gwyneth Paltrow jest zwolenniczką naturalnego makijażu: "Preferuję kremowy róż do policzków i tusz do rzęs. Tusz do rzęs pomaga Ci wyglądać na wypoczętą i czujną, nawet jeśli nie spałaś całą noc." Do pielęgnacji ust aktorka używa balsamu Kiehl's Lip Balm oraz nawilżająco-ochronnego błyszczyka Terry Or De Rose Baume Precieux. Do codziennego manicure gwiazda Iron Mana wybiera lakiery do paznokci Butter London, które nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych.

Sonya Dakar Flash Żel oczyszczający do twarzy.

Gwyneth Paltrow zwraca szczególną uwagę na produkty higieniczne. Mydło Dr. Bronner's, którego używa aktorka, tworzone jest wyłącznie na bazie naturalnych olejów roślinnych. Do oczyszczania skóry wybiera Sonya Dakar Flash Facial, który obiecuje natychmiastowe rezultaty w ciągu jednej minuty. A kiedy zapracowana gwiazda ma trochę wolnego czasu, bierze relaksujące kąpiele z dodatkiem soli do kąpieli Ila Bath Salts.

Sole do kąpieli Ila.Foto: archiwum prasowe

Perfumy dla aktorki są ważnym elementem wizerunku i źródłem dobrego nastroju. Jak mówi Gwyneth Paltrow, przy wyborze perfum ceni sobie delikatność i rozwagę. Jej idealny zapach to "umiarkowanie dynamiczny, umiarkowanie glamour, umiarkowanie zmysłowy Boss Nuit".