10 grudnia 2020 Udostępnij

Kształtowanie ciała: obiecujące i przestarzałe techniki

Uda i nogi

IN "Najbardziej nowoczesną z radykalnych metod walki z nadmiarem tłuszczu jest liposukcja sprzętowa: ultradźwięki i krioliposukcja. Spośród technik minimalnie inwazyjnych polecam elektroniczne modelowanie ust - może ono skorygować kształt i objętość ud. A do regularnego utrzymywania sylwetki w idealnym stanie i zmagania się z cellulitem doskonała mikroprądowa terapia Slim Up ", - mówi Nina Rybińska, główny lekarz kliniki chirurgii plastycznej i kosmetologii" Lantan. "W dzisiejszych czasach oczywista interwencja nie jest w modzie - na przykład liposukcja próżniowa należy do przeszłości. Po nim zawsze pozostaje nieregularność, bez względu na to, jak umiejętnie wykonałeś zabieg. Warto zdjąć ubranie, by odkryć tajemnicę.

Talia i brzuszek

W "Niechirurgiczne sposoby eliminacji fałdów tłuszczowych i tworzenia talii najlepiej sprawdziły się w kriolipolizy na maszynie Zeltiq. Aby uczynić brzuch płaskim, polecam liposukcję wspomaganą częstotliwością radiową BodyTite, która usuwa tłuszcz i jednocześnie napina skórę. Kolejną nowością w dziedzinie modelowania konturów ciała jest maszyna Exilis z kontrolowanym ogrzewaniem tkanek" - doradza Jean-Jacques Deitch, profesor nadzwyczajny medycyny na Uniwersytecie Kartezjusza w Paryżu. OUT "Najbardziej konserwatywną technikę można dziś uznać za LPG, ponieważ jej efekt jest minimalny i wymaga wielu sesji".

Celulit

Najbardziej pożądaną metodą korekcji pośladków jest liposukcja (liposukcja + lipofilling), powiedział Nicolas Vaio, chirurg plastyczny i szef Kliniki Estetycznej EMC. - w procedurach sprzętowych Termage jest bardzo dobry, ponieważ doskonale radzi sobie z cellulitem i zmniejsza wiotkość skóry w jednej sesji, a termoliza laserowa całkowicie odnawia skórę właściwą i wzmacnia jej oprawę kolagenową podczas kilku sesji". OUT "Ten obszar wymaga indywidualnego podejścia do wyboru zabiegów. Na pewno nie ma tu żadnych przestarzałych technik."

Piersi

"Mammoplastyka jest nadal najbardziej efektywna, tym bardziej, że implanty mają teraz dożywotnią gwarancję. Małe piersi mogą być zwiększone o półtora rozmiaru za pomocą zastrzyków z kwasu hialuronowego (Macrolane). Stabilny wynik jest gwarantowany przez 12 do 18 miesięcy. Jedną z nowości są zastrzyki z toksyny botulinowej do mięśni piersi", mówi dr Olga Zabnenkova, profesor dermatolog z Kliniki Danishchuk - Metoda ta działa tylko w przypadku niewielkiego popiersia. Kształt i objętość w tym przypadku nie zmienia się, ale piersi są podnoszone, co zmienia postrzeganie wizualne". OUT "Nie ma sensu pompować mięśni piersiowych w siłowni: ani objętość, ani forma nie staną się z tego lepsze".