17 listopada 2021 Udostępnij

8 sposobów na wzmocnienie efektu maseczki chusteczkowej

Maseczka chusteczkowa to najszybszy, najprostszy i najbardziej przystępny sposób na oczyszczenie skóry. I rób to w sposób ukierunkowany: nawilżaj, zmiękczaj, dodawaj skórze blasku.

Dodaj serum

Skóra powinna być idealnie czysta przed nałożeniem maseczki. Bez makijażu, kremu nawilżającego czy nawet kremu przeciwsłonecznego. Najlepiej po umyciu lekko wyszorować skórę i przemyć ją tonikiem. Jeśli jednak wiesz, jakiego rodzaju rezultatu oczekujesz, możesz go wzmocnić, nakładając serum pod maskę. Potrzebujesz serum liftingującego, nałóż je na skórę i przykryj maską liftingującą. Zmagasz się z nudnościami? Zastosuj tę samą obróbkę. Serum służy jako dobry przewodnik i wzmacnia efekt.

Poszukaj go w składzie.

Dla nawilżenia stosuj maseczki z kwasem hialuronowym, gliceryną i mucyną ślimaka. Ekstrakty z kamelii, aloesu i rumianku ─ łagodzą skórę; witamina C, centella asiatica, kofeina ─ odświeżają i rozjaśniają. Formuła przeciwstarzeniowa musi być bogata w retinol (bez słońca po nim), witaminę E, ekstrakt z alg i placenty.

Uwaga na oczy

Skóra wokół oczu również potrzebuje nawilżenia, ale większość maseczek z tkaniny nie jest w stanie zbliżyć się do tego delikatnego obszaru. Możesz więc swobodnie stosować płatki pod oczy, a następnie "przykryć" je swoją główną maską. Skończysz z małą "kanapką", ale to nic nie szkodzi! Oszczędza to jednak czas i wzmacnia efekt.

Kąpiel będzie dla Ciebie bardzo pomocna

Maseczka z chusteczek higienicznych sprawdza się zawsze i wszędzie. Ale szczególnie dobrze sprawdzają się, gdy leżysz w wannie. Po pierwsze, relaks jest zawsze korzystny i sprzyja urodzie. Po drugie, para wodna odblokowuje pory i umożliwia przenikanie składników aktywnych.

Przestrzegać czasu

Maseczki w płachcie zwykle zaleca się trzymać na twarzy przez 15-20 minut. Uwierz mi, to wystarczający czas, aby Twoja skóra się zregenerowała i nawilżyła. Dłuższa jazda i "odsuwanie" jej nie ma sensu. Gdy maska zacznie wysychać, zacznie wyciągać wilgoć z dala od skóry, negując wszystkie wysiłki.

I odwróć to do góry nogami.

Ponieważ maska płócienna jest zwykle dość obficie impregnowana związkiem, logiczne jest, aby używać obu stron. Podziel "czas moczenia" na pół, a tym samym podwoisz dawkę nawilżenia.

Masaż

Bezpośrednio po zdjęciu maseczki z twarzy wykonaj na niej delikatny masaż. Opuszkami palców przesuwaj się od dolnej części szyi do podbródka, od podbródka do zewnętrznych kącików ust i płatków uszu, od skrzydełek nosa do skroni itd. W ten sposób zwiększy się przepływ krwi, a skóra nabierze rumieńców i blasku.

Kontynuuj.

Pomimo głębokiego działania odżywczego masek tkankowych, ich wysokiej koncentracji składników aktywnych i dobrej zdolności penetracji, ważne jest, aby nie ograniczać się tylko do tego zabiegu. Po rytuale należy bezwzględnie nałożyć krem na okolice oczu, krem nawilżający i ochronę przeciwsłoneczną.