8 stycznia 2022 Udostępnij

Jak wykonać makijaż dzienny: mistrzowska lekcja Bobbi Brown

Lubię kosmetyki Bobbi Brown. I to nie tylko w jakości, ale także w filozofii, która jest bardzo przyjazna kobietom. Tak, Bobbi jako pierwsza wzięła pod uwagę nie tylko tonację, ale także naturalny "odcień" skóry i ust przy doborze makijażu. Wymyśliła brązową i beżową szminkę oraz żelowy eyeliner (aby nie wyskakiwać dziennikarzom z "gołymi" oczami, Bobbi nałożyła kiedyś na oczy tusz do rzęs i zdała sobie sprawę: "Eureka!"). Ale ważne jest coś innego! Ta genialna kobieta zmieniła samo podejście do pracy z twarzą. A kto zdążył ją usłyszeć, ten już niczego tam nie poprawia ani nie koryguje, a jedynie podkreśla jej zalety. Różnica może wydawać się niewielka, ale jest ogromna. Rano nie pracujemy nad obwisłymi powiekami, szerokimi kośćmi policzkowymi i długim nosem, zakopując je pod warstwami makijażu. Nie, z godnym pozazdroszczenia optymizmem i z pewną wprawą podkreślamy rysy oczu, kolor skóry, uwydatniamy dołeczek na brodzie... Zgadzam się, o wiele przyjemniej jest myśleć o sobie w ten sposób.

W celu opanowania umiejętności poprawnego "ozdabiania twarzy" wybrałam się na master class z makijażu klasycznego Bobbi Brown w kąciku marki (TSUM, parter). Ta przyjemność jest dostępna absolutnie dla każdego, ale konieczne jest telefoniczne umówienie się na wizytę.

Czyli Bobbi Brown 10 kroków do klasycznego makijażu. Tuż przed częścią praktyczną wizażystka pyta o Twój styl życia, nawyki i preferencje dotyczące urody. Każdy krok jest zapisany w specjalnej karcie twarzy, gdzie otrzymasz szczegółowy opis produktów i rysunek, jak należy je stosować. Oczywiście dostajesz ten dokument (a nawet powiedziałabym, że przepis) do ręki, a potem możesz do niego zajrzeć w domu podczas makijażu.

Krok 1. Przygotowanie skóry do nałożenia makijażu

Wizażystka oczyszcza twarz tonikiem i nakłada krem pod oczy. Przyimek "pod" ma zasadnicze znaczenie. Przed nałożeniem makijażu Bobbi sugeruje nałożenie kremu pod oczy tylko na dolną powiekę, dzięki czemu cienie nie będą się rolować z górnej powieki i utrzymają się przez cały dzień. Aby uzyskać lepszy efekt, możesz dodać podkład bezpośrednio na Hydrating Eye Cream. Wyrównuje to mikrostrukturę skóry.

Pamiętaj, aby dobrze nawilżać skórę za pomocą serum i kremu nawilżającego. Nadmiar produktu należy wytrzeć bibułą.

Krok 2. Korektor i korektor

W ofercie Bobbi Brown znajduje się 20 tonalnych sztyftów (grubych kredek). I są małe wersje, które są bardzo poręczne do noszenia w torebce, aby szybko naprawić swój makijaż w pracy, w restauracji ... Bobbi Brown zaleca przetestowanie koloru na swoim policzku i porównanie co najmniej trzech odcieni. Ten, który po ogrzaniu jak najbardziej wtopi się w Twoją skórę, jest Twój. Nałóż dość grubą warstwę korektora pod oczy i dobrze wymieszaj za pomocą pędzla, a następnie lekko wklep go palcami. Zadaniem korektora jest zakrycie niebieskich i ciemnych obwódek pod oczami. Następnie na tym samym obszarze, ale cieńsza warstwa korektora jest stosowana i przez pięć minut zapominamy o przypadku jego rąk, pozwalając wynikły projekt do odpoczynku w pokoju.

Krok #3. Przejście do fundamentów

W przypadku podkładu, nie chodzi tylko o kolor, ale również o konsystencję. W moim przypadku zdecydowałam się na Extra Repair Foundation, nawilżający podkład, który wygląda jak bita śmietana, oraz Natural Stick foundation pencil. Bobbi Brown i wizażyści z jej szkoły zdecydowanie sugerują nakładanie podkładu od skrzydełek nosa do obwodu najpierw pędzlem, potem odrobinę palcami, ale dokładnie obrabiając patyczkiem strefę T.

Krok #4. Puder i bronzer

Aby twarz była błyszcząca, należy ją lekko przypudrować. Soft Sand Sheer Finish Pressed Powder to jeden z moich ulubionych produktów. Co ciekawe, Bobbi Brown zaleca stosowanie bronzera przez cały rok. W końcu po wakacjach wyglądamy najlepiej, więc co stoi na przeszkodzie, aby przy pomocy odrobiny sztuczek uzyskać efekt "muśniętego słońcem"? Ponadto, puder brązujący świetnie nadaje się do wygładzenia linii między twarzą a szyją. Kluczem jest, aby nie przesadzić z ilością i nie posunąć się dalej niż "całowanie".

Krok #5. Dodawanie rumieńców

Zawsze trochę bałam się rumieńców. Ale z biegiem lat coraz trudniej jest się bez niego obejść. Ze strachu, bo najmniejsze przedawkowanie może zamienić Cię w lalkę matryoshkę, a z tęsknoty, bo to najszybszy sposób na usunięcie zmęczenia i odświeżenie twarzy. Wizażystka Bobbi Brown Vlada Chesnokova (i to ona spędziła ze mną praktycznie dwie godziny dydaktyczne) pokazała mi dokładnie, gdzie prawidłowo nakładać 'blush'. Po pierwsze, wystarczy się uśmiechnąć i zobaczysz kilka dobrze wystających guzków na policzkach, to jest to, gdzie trzeba działać.

Krok #6. Wybór szminki

Każda kobieta powinna mieć pomadkę w swoim naturalnym kolorze ust. Możesz stosować go bez patrzenia w lustro i bez obaw, że przesadzisz. Szminka po prostu wzmocni Twój naturalny pigment i rozjaśni koloryt skóry, a nawet oczu. Najpierw nałóż szminkę, a następnie kredkę, aby skorygować kontury. Pozwala to na prawidłową aplikację kredki, a usta wyglądają bardzo naturalnie, bez najmniejszej nutki wulgarności.

Krok #7. Podkreślenie brwi

Bobbi Brown gorąco poleca podkreślanie brwi. A najnowsze trendy udowadniają, że miała rację. Tak więc, z pomocą zestawu cieni do brwi (Bobbi Brown ma jeden dla blondynek i jeden dla brunetek), po prostu narysuj łuki wzdłuż linii wzrostu włosków.

Krok #8. Nałóż cień do powiek

I w końcu przychodzi kolej na oczy. Tutaj wszystko zaczyna się od cieni (pamiętacie, że korektor i korektor już się tam całkiem przyjęły, prawda?). Na początku Vlada Chesnokova nałożyła neutralny beżowy cień do powiek w odcieniu Bone 2, a następnie przyciemniła ruchomą powiekę i uaktywniła ją cieniem Hot Stone.

Krok #9. Eyeliner.

Powiem szczerze, że nie wiem czy sama poradzę sobie z żelowym eyelinerem do tworzenia czarnych strzałek. Ale wizażyści Bobbi Brown świetnie sobie z tym radzą. Musisz spokojnie i powoli, krok po kroku, pracować przez linie między oczami w tym kierunku: najpierw od kącika oka do środka, a następnie do tyłu - od kącika do środka, gdzie połączyć dwie linie.

Krok #10. Wykończenie makijażu

Ostatnim krokiem jest nałożenie tuszu do rzęs Extrem Party. Tutaj wszystko jest tradycyjne. Lekko dociśnij szczoteczkę u nasady rzęs i lekko podkręć ją na końcach.