9 listopada 2021 Udostępnij

Wszystko, co chciałaś wiedzieć o krótkich fryzurach

Krótkie włosy nie są już symbolem wojującego feminizmu. Dziś jest to sposób na wyrażenie indywidualności i podkreślenie swojego stylu. A jednak, bądźmy szczerzy: wymagania wobec włosów krótkich są o wiele większe niż wobec włosów długich. Na przykład, należy je zmieniać mniej więcej raz na trzy-cztery tygodnie, myć włosy codziennie (nie da się ukryć braku czasu nieeleganckim kucykiem) i mieć zawsze pod ręką produkty do stylizacji. Ale to wszystko na później: pierwszym krokiem jest znalezienie stylu, który najbardziej Ci odpowiada i nauczenie się, jak nosić go z klasą.

Taylor SwiftRose Byrne

Krótkie fryzury nigdy nie wyszły z mody", mówi Svetlana Alpatova, międzynarodowy dyrektor artystyczny Toni & Guy. - Jest to prawdopodobnie nieco rzadsze niż długie fryzury, ale interesujące jest to, że ci, którzy noszą krótkie fryzury, mają dość dokładne i konkretne wyobrażenie o sobie. W każdym razie na pewno wiedzą, czego nie chcą widzieć na swoich głowach."

"Traktuj stylizację jak makijaż. To znaczy, używaj różnych produktów do tego samego stylu (nie malujesz ust tuszem do rzęs). Możesz użyć mocniejszego wosku na grzywce, a delikatniejszej, bardziej podatnej na układanie pianki na karku." Lily CollinsSarah Paulson

Jeśli chcesz uzyskać bardziej kobiecy wygląd

Krótką fryzurę warto urozmaicić dziewczęcymi kwiatami i szyfonowymi falbanami, aby zrównoważyć brak kobiecości. Chociaż jest to z pewnością realna opcja, proponujemy zacząć od rozważenia kilku bardziej dyskretnych, ale nie mniej stylowych sposobów dla nowej dandyski:

1. Wybierz jeden męski element jako inspirację, a następnie uczyń go bardziej kobiecym. Doskonałym przykładem jest dopasowana koszula męska. Odpnij kilka górnych guzików, jak Faye Dunaway w Teleseti, a wszyscy zobaczą, że Twoje obojczyki wyglądają super kobieco!

2- Poczuj swoje ciało w każdej minucie. W przypadku topów - wąskie pachy, w przypadku swetrów - rękawy trzy-czwarte. Podkreśl ramiona i dekolt.

Margot RobbieMiranda Kerr.

3. mniejsze jest lepsze. Krótka fryzura już sama w sobie przyciąga wzrok, dlatego unikaj zbyt krzykliwych opcji kolorystycznych. Chcesz uzyskać monochromatyczny, subtelnie stonowany wygląd.

4. Więcej akcesoriów! Trzy kluczowe elementy w tej reinterpretacji seksapilu to wysokie obcasy (im wyższe tym lepiej), duża biżuteria i workowata torba.

Jak układać krótkie włosy:

Sienna MillerEmma Stone

1. Wszystko pod kontrolą! Grzywkę i boki włosów zaczesz do tyłu i nałóż mocny żel utrwalający. Nałóż lakier do włosów. Upewnij się, że nie naruszysz naturalnego kształtu swojej głowy. Na przykład, nadmiernie spłaszczone skronie mogą optycznie wydłużyć twarz.

2. Proste włosy (jako opcja). Ma w sobie więcej męskości niż kobiecości. Pozwala zachować "prostolinijność" wokół twarzy, ale tył głowy może być "wysklepiony". Dodatkowa objętość na górze połączy męską siłę i kobiecą zmysłowość w jednym obrazie.

Michelle WilliamsRachel McAdams

3. Włosy powinny być wyraźnie przedzielone. Rozłóż włosy wzdłuż linii przedziałka. Aby stworzyć elegancki przedziałek, użyj pomady do włosów o wysokim stopniu puszystości. W tym przypadku można zrezygnować nawet z lakieru do włosów.

4. Jeszcze bardziej naturalne. Unikaj stylizacji "zbyt". Spróbuj przedzielić włosy w taki sposób, by sprawiały wrażenie, jakby były przedzielone same. Wystarczy, że położysz się do łóżka z lekko wilgotnymi włosami, a rano obudzisz się z lekko rozczochranymi.

I pamiętaj, że kobiecość nie jest określana przez długość włosów. Krótki 'bob' to bardzo kobieca historia! Nic tak nie pobudza wyobraźni jak otwarta szyja. I kto w ogóle potrzebuje tych konwencji!

1/5 Bodifying Foam, Nioxin 3D Styling. Elastyczna pianka przeznaczona jest do tworzenia efektu gęstych, pełnych objętości włosów. Mikrocząsteczki zawarte w produkcie optycznie zwiększają średnicę włosów.