24 grudnia 2020 Udostępnij

Jak wybrać maskarę według typu rzęs

Masowa produkcja maskarat pochodzi z początku XX wieku. Pędzle z czarnym pigmentem i szczotki, podobne do mini grzebieni: prawie jednocześnie, w latach 1913-15, takie tusze były produkowane jednocześnie przez dwie marki kosmetyczne po obu stronach oceanu ─ Maybelline i Rimmel. Coś podobnego zdarzyło się w przeszłości: aktorzy teatralni od dawna używali różnych mieszanek pigmentów do podkreślenia koloru włosów na twarzy, a panie, nie związane ze sceną, malowały rzęsy mieszanką wazeliny i spalonego korka. Żadna z nich nie była bardzo wygodna i nie wyglądała zbyt atrakcyjnie. Eugene Rimmel, założyciel kultowej brytyjskiej marki, użył mascarole, barwnika szeroko znanego w świecie teatralnym. Ta prosta mieszanka mydła i pigmentu została użyta przez aktorów, aby dodać blasku brodzie i wąsom oraz ukryć siwe włosy. Rimmel dopracował formułę i wprowadził jeden z pierwszych mascarasów do rzęs i brwi ku uciesze pań z towarzystwa. W Stanach Zjednoczonych prowadzono również aktywne prace nad stworzeniem idealnej formuły tuszu do rzęs. Założyciel Maybelline, chemik Terry Williams, pracował nad nim i wprowadził na rynek, jak mówi reklama tuszu do rzęs, "pierwszy nowoczesny produkt kosmetyczny wprowadzony na rynek do codziennego użytku.

Promocyjny układ jednej z pierwszych maskotek Maybelline'a

Na początku swojego istnienia w branży kosmetycznej, tusz do rzęs był produktem uniwersalnym: z tego samego produktu korzystały dziewczyny o cienkich rzęsach i właścicielki grubych "rzęs". Obecnie rynek kosmetyczny oferuje tak wiele rodzajów tuszu do rzęs, że stosowanie słowa "uniwersalny" jest co najmniej błędne. W dzisiejszych czasach wystarczy tylko zrozumieć potrzeby Twoich rzęs i upewnić się, że wybierzesz odpowiedni tusz do rzęs. Zaczynajmy.

Wydłużanie rzęs

Dior SS 18

Rodzaj tuszu do rzęs: krótkie, cienkie rzęsy Długość: cylindryczna, spiralna W rzeczywistości, tusz ten doskonale sprawdza się zarówno na krótkich, jak i długich rzęsach, zamieniając je w nieskończoność. Efekt wydłużenia uzyskuje się poprzez rozdzielenie i zakrycie włosów od początku do końca, dlatego też szczotka odgrywa tu bardzo ważną rolę. Powinien być średnio gruby i z krótką drzemką. Te szczotki są często silikonowe ─ podobne do gumowych wałków i/lub jednostronnego grzebienia ─ co wymaga pewnych umiejętności do użycia. Tusze do przedłużania włosów z reguły zawierają specjalne włókna, które przyczepiają się do końcówek Twoich włosów i sprawiają, że Twoje rzęsy wyglądają na dłuższe.

Maskara objętościowa

Philipp Plein SS 18

Rodzaj rzęs: skąpe, miękkie Pędzelki: gęste i gęste, szczoteczkowe tusze do rzęs są prawdopodobnie najbardziej popularnym i poszukiwanym rodzajem tuszu. Efekt zagęszczania uzyskuje się dzięki dwóm metodom. Po pierwsze, ważną rolę odgrywa formuła tuszu do rzęs wzbogacona o specjalne silikony i minerały spowijające rzęsy, zwiększając ich objętość. Po drugie, taki tusz szybko schnie, dzięki czemu w ciągu kilku sekund można nałożyć drugą warstwę tuszu, aby rzęsy stały się bardziej objętościowe. Szczoteczka do tuszu do rzęs o dużej objętości jest zazwyczaj miękka, masywna i puszysta, więc łatwo jest uzyskać wystarczającą ilość produktu z tubki i rozprowadzić go na rzęsach. Jednak przy wszystkich oczywistych zaletach maskara ta ma pewną wadę: szczoteczki nie są wystarczająco odseparowane od siebie, więc wyjście jest łatwe do uzyskania "pajączków". Jednak wiosną 2018 roku są one w trendzie, więc nie można się bać wyglądać niechlujnie.

Maskara do skręcania

Armani Prive SS 18

Makijaż podkręcony zawiera zwykle specjalne woski, które zmiękczają twarde i proste rzęsy, a następnie specjalną szczoteczką nadaje im lekką krzywiznę. Zazwyczaj taki tusz szybko wysycha (jest niezbędny do natychmiastowego utrwalenia wyniku), więc przy jego prawidłowym stosowaniu należy ćwiczyć. Tusz do rzęs nakładamy kręconymi ruchami, szczególną uwagę zwracając na zakrycie podstawy rzęs, dzięki czemu krzywa utrzyma się dłużej. Lokówki (wałki do rzęs) mogą pomóc w osiągnięciu bardziej widocznego i długotrwałego efektu.

Wskazówki

Jeśli chcesz nadać rzęsom zarówno długość, jak i objętość, sensowne jest uchwycenie dwóch (trzech?) rodzajów tuszu i nałożenie ich na przemian w warstwach. Volumizer musi być stosowany jako ostatni. Silikonowe lub gumowe szczoteczki często przyklejają się do rzęs, więc upewnij się, że jesteś podwójnie ostrożna przy nakładaniu tuszu do rzęs. Ponadto, jeśli masz sztywne, proste rzęsy, silikonowe szczoteczki nie mogą im pomóc. Również dla grubych i grubych rzęs lepiej wybrać naturalne szczoteczki z długimi kosmykami: krótkie szczoteczki nie mogą całkowicie rozczesać i oddzielić rzęs. Idealnie byłoby mieć dwa tusze do rzęs: tzw. tusz główny do rzęs górnych i jeden z małą szczoteczką do rzęs dolnych. Drugi powinien być jak najprostszy, bez żadnych efektów wow. Jeśli Twoje rzęsy sklejone są z jakimkolwiek tuszem do rzęs, zaopatrz się w specjalny grzebień oddzielający z metalowymi zębami, który "odwija" włosy.