8 grudnia 2021 Udostępnij

Żegnajcie pulchne policzki: ćwiczenia rzeźbiące twarz

Główną zaletą ćwiczeń twarzy jest to, że nie trzeba być sportowym guru, aby wykonywać proste ćwiczenia, wystarczy kilka minut dziennie, bez wysiłku fizycznego, bez wysiłku i voila, jak mówią Francuzi, gotowe, policzki zniknęły, życie jest dobre. Dodatkowo ćwiczenia twarzy, które możesz wykonywać w każdej chwili i w każdym miejscu, w tym np. w komunikacji miejskiej, gdzie zmuszeni jesteśmy spędzać większość życia z powodu niekończących się korków, pozwolą Ci nie tylko wymodelować idealne kości policzkowe, ale również uchronić skórę przed przedwczesnym starzeniem. Pamiętaj jednak, że Twoja twarz, podobnie jak Twoja sylwetka, wymaga regularnych ćwiczeń. Wykonywanie ćwiczeń raz w tygodniu nie przyniesie żadnych korzyści. To powinno stać się nawykiem, jak poranne mycie zębów.

Powtórzenie programu szkolnego: alfabet

W szkole są dwa "drobiazgi", które trzeba znać na pamięć i które w związku z tym globalnie psują życie uczniom - tabliczka mnożenia i alfabet. Teraz, kiedy wszyscy jesteśmy dorośli, nadszedł czas, aby przypomnieć sobie, czego nauczyliśmy się w szkole podstawowej, czyli powtarzania alfabetu. Będziesz musiał wymówić litery na głos (co najwyżej możesz bezgłośnie poruszać ustami). Zwróć szczególną uwagę na samogłoski: zacznij od A, otwórz jak najszerzej usta, wymawiając literę; następnie E - uśmiechnij się, rozciągnij usta, policzki z nimi współpracują; Yeo - lekko zaokrąglij usta; Y - znów się uśmiechnij; O - powtórz kształt litery ustami; U - przygotuj się do pocałunku mężczyzny swoich marzeń; E - zachowuj się jak zaskoczona; Y - pocałuj mężczyznę swoich marzeń; I - olśniewający uśmiech.

To proste ćwiczenie nie tylko pomoże Ci uporać się z policzkami, ale także pomoże podnieść skórę szyi i podbródka.

Nadmuchać policzki

Teraz udawaj, że twoje policzki są większe niż w rzeczywistości: nadymaj je tak, jakbyś był trębaczem lub innym profesjonalistą grającym na dętych drewnianych. Następnie pozostań w pozycji napompowanej przez 10 sekund, rozluźnij twarz i powtarzaj przez dwie minuty. Następnie otwórz szeroko usta, wysuń język jak najdalej i utrzymaj napięcie przez siedem sekund. Wysuń język, otwórz usta, jakbyś chciał wypowiedzieć głoskę "O", rozsuń wargi, jakbyś chciał się całować. Utrzymaj pozycję przez kilka sekund. Zamknij usta i delikatnie zaciśnij zęby.

Otwórz usta, zaokrąglij je i spróbuj opuścić wargi w dół. Powinieneś poczuć ucisk w okolicy nosowo-wargowej. Utrzymuj napięcie przez 10-15 sekund. Następnie podnieś brwi, jakbyś był bardzo zaskoczony i zastygnij w bezruchu na kolejne 20 sekund. Wykonując ćwiczenia twarzy, obserwuj swój oddech. Powinien być głęboki i angażować przeponę. Im lepiej oddychasz, tym więcej komórek zostanie wypełnionych tlenem i zwiększy się krążenie.

Budowanie mięśni... na twarzy

Robienie "rybki" ustami

Dotkliwych, pyzatych policzków można się pozbyć samą dietą, ale żeby uzyskać piękne kości policzkowe i wyrzeźbiony owal twarzy - nie. Problemem jest muskulatura, która wymaga specjalnego treningu. Przypomnijmy sobie dzieciństwo, kiedy lubiliśmy grymasić! Niejednokrotnie dostawaliśmy za to burę od rodziców, a tymczasem grymas - najpewniejszy sposób na nadanie twarzy odpowiedniej formy. Na przykład, ułóż usta w pozycji "rybiej" na około trzydzieści sekund z szeroko otwartymi oczami, aby uniknąć powstawania przedwczesnych zmarszczek.

Brak podwójnego podbródka

Jeśli powracający podwójny podbródek jest powodem do zmartwień, schylanie się może być właśnie dla Ciebie. Odchyl głowę do tyłu, a następnie wróć do pozycji wyjściowej, napinając jednocześnie wszystkie mięśnie twarzy i szyi tak mocno, jak to tylko możliwe, aby uniknąć bólu szyi. Aby uzyskać pierwszy efekt po kilku tygodniach, ćwiczenie powinno być wykonywane trzydzieści razy dziennie. Aby utrwalić efekt, wykonaj lekki masaż twarzy z użyciem kremu nawilżającego.