15 kwietnia 2021 Udostępnij

7 standardów urody narzuconych nam przez media społecznościowe

Podczas gdy w przeszłości trendsetterami mody były głównie znane marki, media drukowane i telewizja, dziś zostały one śmiało zastąpione przez media społecznościowe z liderami opinii na czele. Na przykład słynne Instagram-blogerki już od kilku lat śmiało wyznaczają trendy w branży modowej i urodowej. Razem z aktorką Natalią Bochkarevą analizujemy główne z nich.

Wyraźne brwi

Przez długi czas, wiele dziewczyn na zdjęciach w mediach społecznościowych można zobaczyć jasne brwi, które są coraz bardziej stara się podkreślić gęstość. Cienkie nici do brwi z lat 90-tych, a tym bardziej tatuaże, już dawno wyszły z mody. Co jednak, jeśli natura nie obdarzyła Cię ciemnymi, krzaczastymi brwiami o zdefiniowanym kształcie? Specjalista od brwi może pomóc Ci uzyskać idealny kształt brwi, który będzie pasował do głośnych poczynań na Instagramie.

Puszyste usta

Pomimo faktu, że trend ten ma ogromną liczbę kapeluszników i przeciwników - zarówno w życiu realnym, jak i wirtualnym, nie odszedł nigdzie od nas i jest aktywnie wspierany przez Instagram i inne sieci społeczne. Ale o ile wcześniej dziewczyny ścigały się wyłącznie na objętość, dziś na pierwszy plan wysuwa się kurs na naturalność i poszanowanie naturalnych proporcji. Jeśli naprawdę chcesz dać swoim ustom więcej objętości, nie szczędzić czasu i wysiłku, aby znaleźć mistrza, który sprawi, że najpiękniejsze i naturalne.

"Ostry" manicure

Wiele osób uważa, że moda na ostre paznokcie wywodzi się z kultury hip-hopu i została ugruntowana przez urodę wielu gwiazd, w tym Lady Gagi (przeczytaj też: "Jak Lady Gaga stała się ładna: wszystko o głośnych eksperymentach urodowych gwiazdy"). Wiadomo też, że Instagram uczynił z takich paznokci standard urody. Rzeczywiście, dziś trudno jest znaleźć co najmniej jeden beauty-blogger, w zespole, który nie byłby ani jedno zdjęcie z "spiczasty" manicure. Taka forma paznokci pasuje do wielu dziewczyn, ale bardzo ważne jest, aby nie przesadzić, aby nie zamienić się z uroczego kotka w Babę Jagę.

Prosty i równy przedziałek

Dziś blogerki na Instagramie nadal popierają standard prostego przedziałka i prostych włosów. Może to być warkocz z przedziałkiem, niski kok lub warkocz. Ale prosty przedziałek jest koniecznością.

Wysokie kości policzkowe

Moda na wysokie kości policzkowe przez lata nie przeminęła, mimo że często była wpisywana na listę antytrendów. Co więcej, dziś na Instagramie można znaleźć ogromną ilość "video tutoriali" od znanych blogerek urodowych, które pomogą Ci stworzyć wysokie kości policzkowe za pomocą technik rzeźbienia twarzy (czytaj też: "Teoria cienia: rzeźbienie twarzy w wersji light").

Doskonała skóra

Niestety nie wszystkie użytkowniczki instagrama rozumieją, że za idealnym wizerunkiem blogerki kryje się mnóstwo pracy nad zdjęciami i nad sobą, a dotyczy to przede wszystkim trendu na nieskazitelną cerę. Z reguły osiąga się to siłami kompetentnego makijażu i retuszu. Mało kto bez tych i innych wspomagaczy nie ma ani jednej plamki, zmarszczki czy pryszcza na skórze, więc bycie maksymalistą w tym względzie to robienie góry z niczego.

Szerokie biodra i sprężysta talia

Kim Kardashian i Kylie Jenner pokazały, a reszta z nas wciąż powtarza. Duży zaokrąglony tyłek i szczupła talia to najprawdziwszy "standard piękna" naszych czasów, który został spopularyzowany przez wiele blogerek. Ktoś osiągnął genialne połączenie naturalnie, a ktoś z pomocą chirurgii plastycznej. I wydaje się, że dopiero niedawno modelowa postać "90-60-90" zachwyciła wszystkich. Czy warto więc biec za kolejnym standardem, skoro za kilka lat najprawdopodobniej zostanie on zastąpiony innym trendem urodowym, wymagającym zupełnie innych poprawek i w większości przypadków innego postrzegania siebie?