17 lutego 2022 Udostępnij

5 pomysłów na fryzury i makijaż w stylu couture

Metaliczna posypka na ustach

Usta modelek Christian Dior podczas pokazu couture lśniły jak samorodki w parny dzień. Makijażystka Pat McGrath udowodniła, że jej fantazja w kwestii biżuterii nie ogranicza się do dżetów na ustach modelek (jak to miało miejsce wiosną). Pozostała wierna brokatowi, ale nieco stonowała shimmer - różowy, jagodowy i brązowy. Aby uzyskać podobny efekt, nałóż na usta metaliczną szminkę, a następnie opuszkami palców wklep połyskujący puder lub metaliczny cień do powiek w tym samym odcieniu. Technika ta jest alternatywą dla pigmentów odbijających światło i kleju teatralnego, którego używał Pat McGrath. Suszarka do włosów Hoffen - porównaj kultową suszarkę z Biedronki z analogami na rynku.

"Kok Donatelli".

Ciasne wiązanki Atelier Versace, zebrane na szczycie głowy lekko na bok, są prymitywne i seksowne. Stylista Guido Palau nazwał tę fryzurę "kokiem Donatelli" na cześć dyrektor kreatywnej włoskiego domu mody. Zanim zbierzesz włosy w wysoki węzeł i upniesz go spinkami, zaopatrz się w pogrubiający balsam do włosów. I nie staraj się za bardzo - nowe couture nie ma nic przeciwko odrobinie niechlujstwa. 

Błyszczące oczy

Modele Alexis Mabille są romantyczne i spokojne. Makijażystka Carole Colombani użyła mieszanki jasnobrązowego różu do policzków i pudru rozświetlającego, aby podkreślić górną część kości policzkowych i wycieniować linię na skroniach. Zewnętrzny kącik oka podkreśliła białym cieniem do powiek, który następnie przeniosła na skronie. Dla podkreślenia głębi spojrzenia, makijażystka narysowała kreskę wzdłuż wewnętrznego kącika oczu eyelinerem w kolorze białego złota, lekko przedłużając ją wzdłuż górnej powieki. Wykończ makijaż szminką w naturalnym odcieniu, który nazywany jest "jak Twoje usta - tylko lepiej". Wieczorowy makijaż oka uzupełnią sztuczne rzęsy.

Rozbrajająca naturalność

"Doskonalimy naturalne piękno" - Pat Magrath wyjaśniała makijaż, który tworzyła dla modelek Valentino. Dodała również, że na pokazie Valentino Haute Couture wykonała dziewczynom znacznie mniej makijażu niż na pokazie Dolce & Gabbana "non-couture". Na powieki nałóż lekko rozświetlający beżowy cień do powiek, u nasady rzęs nałóż jedną warstwę brązowego tuszu "dla podkreślenia", a na jabłka policzków i usta użyj kremowego różu do policzków.

Wygląd boba

Stylista Orlando Pita nazwał fryzurę z pokazu Armani Prive "krótkim, falującym bobem". Inspiracją do jego powstania były szumne lata 20. i ekranizacja Wielkiego Gatsby'ego. Pita zaplotła dolną partię włosów modelek, upewniając się, że jest ona niewidoczna pod bobem, a następnie użyła stylizatora, by zakręcić luźną górną warstwę i utrwalić efekt niewielką ilością lakieru.