19 kwietnia 2021 Udostępnij

Jak walczyć z zaskórnikami?

Czarne plamki to jeden z największych koszmarów kobiet. Nie przyjmują cudownych środków, programy detoksykacyjne nie ratują przed nimi, a za kilka dni po oczyszczaniu u kosmetologa pojawiają się znowu. Wiele dziewcząt postrzega czarne plamy jako chorobę skóry. Prawie codziennie próbują pozbyć się ich mechanicznie i zniechęcają się, gdy nienawistne plamy powracają. Podpowiadamy, jak nie męczyć skóry i umiejętnie maskować uciążliwe niedoskonałości makijażem - razem z blogerką, profesjonalną makijażystką i założycielką internetowej szkoły makijażu Iriną Golubevą.

Co to są czarne plamy i czy można się ich pozbyć na zawsze?

Faktem jest, że czarne kropki to absolutna norma dla naszej skóry, więc pozbycie się ich na zawsze jest po prostu niemożliwe, a postrzeganie ich jako choroby nie ma sensu z czysto medycznego punktu widzenia. W rzeczywistości, czarne kropki to tylko tłuszcz w skórze, który utlenia się i zmienia kolor na ciemniejszy w kontakcie z tlenem. Obecność czarnych kropek na twarzy wskazuje również, że nie masz problemów z zatkanymi porami, które nie mogą pomóc, ale cieszyć.

Aby czarne plamy były mniej widoczne, należy stosować toniki i serum z kwasami, a także produkty zawierające retinol. Takie produkty dobrze rozjaśniają sebum i sprawiają, że skóra staje się mniej ciemna i rzucająca się w oczy. Pudry enzymatyczne są również dobrymi pomocnikami, nie tylko w rozjaśnianiu, ale również w usuwaniu wierzchniej zrogowaciałej warstwy skóry. Sprawiają, że wygląda ona na zdrowszą i zadbaną.

Jak zakamuflować czarne plamy za pomocą makijażu?

Jeśli chcesz jak najbardziej ukryć czarne plamy, użyj bazy pod makijaż. Wybierz taki, który rozjaśnia, wyrównuje koloryt skóry lub ukrywa pory. Na przykład baza pod rozświetlacz rozproszy światło i optycznie zminimalizuje czarne plamy. Tone i puder ostatecznie zakryją takie drobne niedoskonałości.

Nawet średni podkład może z łatwością spełnić swoje zadanie, jeśli zastosujesz mały trik. Nakładaj go techniką szlifowania: pędzel powinien poruszać się od lewej do prawej strony, tak jakbyś rysował zygzakowaty wzór. W ten sposób produkt "wsiąknie" głębiej w skórę i uzyska maksymalne pokrycie (przeczytaj również "Jak nakładać produkty pielęgnacyjne, aby zwiększyć ich skuteczność"). Unikaj niepotrzebnego, traumatycznego mechanicznego oddziaływania na skórę dłońmi lub popularnymi łyżkami "Uno". Oczyszczanie pozostaw kosmetologowi, a sam zadbaj o kompetentną pielęgnację domową. Pamiętaj, że pierwszą zasadą na drodze do zdrowej i pięknej cery jest codzienna pielęgnacja i stopniowe oczyszczanie skóry. Nie pomijaj tego ważnego kroku, nawet jeśli jesteś wykończona po imprezie.