1 marca 2022 Udostępnij

8 marca, jeśli skończyły Ci się pomysły.

Co roku męska połowa populacji staje przed dylematem: co kupić na 8 marca? Bez względu na to, co czujemy w związku z tym świętem, nie chcemy zostawić naszych bliskich i drogich kobiet bez uwagi.

Niezbyt dobre pomysły: co dać w prezencie, nie jest konieczne...

⛔ Kosmetyki

Nadal jest to bardzo indywidualna rzecz: niektórzy ludzie mogą być odpowiednie dla kremu, podczas gdy inni będą mieli oczy, które będą wody tylko z powodu tylko zapach. Tak samo jest z makijażem, ale tu też istnieje niebezpieczeństwo błędnego doboru koloru (jak w przypadku szminek).

Niektóre dziewczyny nie używają większości reklamowanych kosmetyków. O perfumach w ogóle jest cicho: możesz je dać tylko wtedy, gdy wiesz dokładnie, co lubisz i oczekujesz tego zapachu. Jeśli jednak nadal podoba Ci się ten pomysł, przestudiuj chociaż poradnik, jak prezentować kosmetyki z minimalną szansą na pomyłkę.

Przyzwoita wersja tego prezentu: bon do sklepu, w którym sprzedawane są kosmetyki na pewno się przyda - każda dziewczyna kupuje tam przynajmniej coś. Nawet jeśli jest to proszek do prania, ale przynajmniej w ten sposób Twój prezent nie pójdzie na marne.

Nawet jeśli jest to tylko detergent, nie zmarnuje się, więc Twój prezent będzie przynajmniej dobry dla Ciebie.

I nie mówimy tu tylko o patelniach: jest też multicooker, jogurtownica i suszarka do warzyw. Wszystkie te rzeczy z pewnością ułatwiają pracę w kuchni, ale można je kupić bez okazji, jeśli są tak bardzo potrzebne. Prezent powinien przynosić przyjemne emocje, a nowy garnek - no cóż... Wiadomo.

I znowu: jeśli to jest to, o co poproszono Cię w prezencie - super, jeśli nie - lepiej nie eksperymentuj.

Przyzwoita wersja tego prezentu: jeśli jesteś adeptem praktycznych prezentów i nie masz pomysłu na sprezentowanie czegoś bezużytecznego, lepiej postaw na gadżety niezwiązane z gotowaniem. Rozważ bezprzewodowe słuchawki, jeśli jeszcze ich nie masz, lub inteligentny zegarek. Dla mamy możesz wybrać e-booka lub masażer do stóp - jest wiele opcji, które nie odnoszą się do stereotypów płciowych.

Wybór słuchawek bezprzewodowych, które sprawdzą się dla każdego

Sprzęt sportowy

Kolejny powód do obrażania się, że nawiązujesz do niedoskonałej figury czy niedoskonałej wagi. Jeszcze gorzej, jeśli zamierzasz dać hantle i certyfikat na Zumbę dziewczynie, która w ogóle nie ćwiczy. Dlaczego uważasz, że jej się to podoba? Istnieje prawdopodobieństwo, że Twój wybór nie zostanie doceniony.

Przyzwoita wersja tego prezentu: nie istnieje. A skoro tak, to 8 marca jest dniem szczególnym. Precz z wszelkimi zmartwieniami o figurę! Nie ma znaczenia, czy je masz, czy nie. Pójść do miłej, smacznej restauracji. Oczywiście w tym dniu płacisz rachunek - to prezent, a nie zwykłe wyjście do kawiarni.

Nie wiesz gdzie iść? Szukajcie wszystkich nowych miejsc w Mińsku tutaj

⛔ Trening seksualny

Zaskakujące, ale jeśli google "nietypowe prezenty na 8 marca", można spotkać się z radą, aby kupić certyfikat na szkolenie w różnych praktykach seksualnych. Ale musisz zadać sobie pytanie: dla kogo jest to prezent - dla Ciebie czy dla dziewczyny? Uwierz mi, jeśli twoja bratnia dusza naprawdę chce cię czymś zaskoczyć, znajdzie sposób, aby to zrobić.

W ogóle, pomysł jest taki sam jak na urodziny żony, aby dać jej wędkę. Rozumiesz, prawda?

Przyzwoita wersja tego prezentu: nauka jest w porządku, ale lepiej zastąp temat seksu takim, którym Twoja kobieta na pewno jest zainteresowana i którego chce. Może od dawna chciała nauczyć się tańczyć tango albo robić wizualizacje do gier. Wsłuchaj się w jej pragnienia.

⛔ Prezenty "żartobliwe".

Dowcip o "miejscu kobiety w kuchni" od dawna nie wywołuje śmiechu, a mimo to produkuje się i najwyraźniej z powodzeniem sprzedaje prezenty nawiązujące do tych stereotypów. Ale dlaczego? Trudno sobie wyobrazić, że komuś mógłby się spodobać fartuch z napisem "zawsze gotuj" lub coś w tym stylu.

Na wakacjach chcemy mieć dobry nastrój, ale nie wątpliwe wrażenia i pouczenia, choć w zawoalowanej, humorystycznej formie. Unikaj tych prezentów, a nie będziesz wyglądał jak głupiec.

Przyzwoita wersja tego prezentu: Jeśli twoja dziewczyna rozumie humor, możesz spróbować zagrać na hiperbolizacji idei takich prezentów. Podarować "pakiet startowy przeciwnika feminizmu", który wypełniony jest drobiazgami takimi jak wspomniany już fartuszek, cukierki "dla ukochanej" i podpisać kartkę "słabszej płci" - wtedy może rzeczywiście będzie śmiesznie. Ale mama na pewno nie jest godna, aby dać taki prezent w jakiejkolwiek wariacji - uwierz mi, ona czeka na ciebie nie tak.

Ponadto, jak zawsze, wykluczamy opcję "do prezentu własnymi rękami": nadal, to zbliży się tylko tych, którzy naprawdę posiada rzemiosło i może zrobić coś wartościowego, a nie rękodzieło, które następnie skutecznie pokryte kurzem.

Ale te opcje mają szansę powodzenia

✅ Subskrybuj Yandex.Music, Netflix lub inną usługę

Pomysł, który Cię nie zawiedzie: Twoja dziewczyna lub żona prawdopodobnie lubi słuchać muzyki i oglądać seriale - dlaczego więc nie dać jej możliwości korzystania z tego legalnie, wygodnie i o każdej porze? Ci, którzy już mają abonament, wiedzą: spróbujcie raz - zrozumiecie, jakie to fajne.

Oczywiście mama raczej nie będzie potrzebowała takiego prezentu, chyba że jest super nowoczesna. Ale dziewczyny, które rzadko można spotkać bez słuchawek lub nie w laptopie, docenią taki prezent. W końcu mamy 2020 rok.

✅ "Sleepy Set".

Dziś dla każdego ważne jest, by "gdzieś się znaleźć": pójść na kilkanaście szkoleń, wziąć na siebie kolejne projekty w pracy, poćwiczyć jogę w domu. Nie każdemu udaje się wygospodarować czas na sen, choć jest on bardzo ważnym elementem życia.

Pokaż bliskiej osobie, że zależy Ci na jej dobrym samopoczuciu i spraw, by sen stał się przyjemnym rytuałem: kup jakąś ciekawą maskę do spania i np. kreatywną lampkę nocną. Budzik, który włącza się stopniowo rano, naśladując świt, również się sprawdzi. Prezent nadaje się dla dziewczyny, żony lub matki - nikt nie będzie nie na miejscu.

✅ Karta zdrapka z miłym bonusem

Miłośnicy podróży docenią tę rzecz, ponieważ możesz natychmiast zobaczyć, gdzie już byłeś i gdzie jeszcze nie byłeś. Plus emocje - fajnie jest "oznaczyć" nowe miejsce, które się widziało! Szczególnie dobry prezent dla dziewczyn: podkreśla, że jesteś gotowa na podbój nieodwiedzonych krajów.

Oczywiście tuba z mapą nie wygląda zbyt solidnie, więc można uzupełnić ją o bilety na wspólny wyjazd. Najważniejsze jest to, aby upewnić się, że dziewczyna zdecydowanie chce dzielić z Tobą podróż i ma możliwość pójścia gdzieś w wybranych przez Ciebie terminach.

✅ Książki dla umysłu, ciała i duszy

Dawanie jednej książki w prezencie jest trochę nudne. Jest też zbyt płytka. Spróbuj stworzyć spersonalizowany zestaw dla konkretnej dziewczyny. Jedna książka powinna być na temat popularnonaukowy, który może ją zainteresować, tak aby mogła nauczyć się czegoś nowego. Druga książka to beletrystyka, nieszczególnie ponura - taka, która raczej stworzy niż zepsuje nastrój. Jest coś dla ciała, ale uświadomimy to sobie znowu poprzez książki: teraz ukazuje się dużo literatury o naszym ciele, napisanej zrozumiałym językiem. Wybierz coś z tej serii, na pewno będzie ciekawie!

Jeśli budżet na to pozwala, można dać w prezencie e-booka, doładowując go czymś "z sensem". To sprawi, że nudny, choć przydatny gadżet zamieni się w chwytający za serce prezent.

Certyfikat do sklepu z bielizną

Najważniejsze w tym przypadku jest takie wręczenie prezentu, aby nie był on postrzegany jako certyfikat na szkolenie seksualne. Niektórzy uważają, że dziewczyny naprawdę noszą piękną bieliznę tylko po to, aby zaimponować mężczyźnie. Ale i tak może być różnie: bawełniano-papierowe majteczki z króliczkami czy przytulną piżamkę też można kupić za taki certyfikat.

Najważniejsze jest podkreślenie, że nie dajesz go, aby "poprawić życie intymne", ale dla "komfortu na co dzień". Dziewczynka sama zdecyduje, czego potrzebuje. Idealnie byłoby poprosić o radę jej znajomych - na pewno podpowiedzą, w którym sklepie kupić certyfikat. A przynajmniej nie odeśle Was tam, gdzie można kupić tylko koronkowy minimalizm.