17 listopada 2020 Udostępnij

Jak odróżnić naturalne piękno od "chirurgicznego"

Trudno jest twierdzić, że szeroko rozpowszechniona chirurgia plastyczna zmieniła nasz świat na zawsze. Jeśli wcześniej z powodu wrodzonych lub nabytych z biegiem czasu wad wyglądu trzeba było całe życie komplikować, to teraz z pomocą nowoczesnej technologii i wysoko wykwalifikowanych lekarzy można skorygować prawie każdą część ciała. Należy jednak pamiętać, że chirurgia plastyczna może zrujnować ci życie, a konsekwencje operacji będą musiały być ukryte jeszcze ostrożniej niż pierwotne niedoskonałości. Nie należy również zapominać, że rzut oka w każdym przypadku będzie w stanie odróżnić naturalny wygląd chirurgów plastyków.

Idealny nos.

Jednym z najbardziej "problematycznych" i przeprojektowanych miejsc w ludzkim wyglądzie jest nos. Należy jednak zrozumieć, że do takiej operacji należy podchodzić świadomie i odpowiedzialnie. Prosząc chirurga plastycznego o zrobienie "zgrabnego małego nosa jak ta hollywoodzka gwiazda", jest pan bardzo zagrożony. Nos nie może istnieć oddzielnie, nie jest standardowy i uniwersalny, w tej kwestii jest bardzo ważne indywidualne podejście. Najważniejsze, aby w takich operacjach kierować się rysami twarzy, a następnie wspólnie z chirurgiem (nie z przyjacielem, mamą czy babcią!) zastanowić się nad rozmiarem i kształtem pożądanego nosa. I oczywiście rinoplastyka jest dość skomplikowaną operacją, więc umiejętności i doświadczenie chirurga są bardzo ważne.

Jak odróżnić prawdziwy nos od "zrobionego", to przy udanej operacji i właściwie zbudowanym powysiłkowym powrocie do zdrowia, zrozumienie tego jest prawie niemożliwe. Jeśli jednak operacja się nie powiedzie, wówczas wystąpi zauważalna dysproporcja w stosunku do twarzy, a także ewentualna deformacja i asymetria - można ją zobaczyć nawet gołym okiem.

Idealne usta

Zabieg powiększania ust tak ciasno wkroczył w życie stolicy, że łatwiej wyobrazić sobie Moskwę bez korków niż bez dziewczyn z pyzowatymi ustami. Wystarczająco prosta interwencja, chwytliwy rezultat - zabieg ten nie ma prawie żadnych minusów, jak również oczywistych oznak fizycznego wpływu na usta po nim. Ale tu na czele sceny wychodzi gdzieś nieznajomość środków naszych ludzi, a gdzieś dość szczera głupota tych, którzy decydują się na taką operację. Moja rada - nie bądź chciwy i nie myśl, że maksymalnie wypompowane usta - to jest piękne.

Jak odróżnić Ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele sposobów na odróżnienie sztucznych ust od naturalnych. Na przykład, operacja może być określona na podstawie rozmytej sylwetki ust i braku pionowego paska na środku dolnej wargi. Czasem wystarczy tylko spojrzeć na proporcje twarzy. Pamiętaj, że duże obrzmiałe usta z małymi rysami - to wielki rarytas, więc z dużym prawdopodobieństwem możesz łatwo określić właścicieli wypompowanych ust.

Doskonałe oczy

Dość popularną operacją plastyczną jest blefaroplastyka - odcinanie nadmiaru tkanki miękkiej w górnej i dolnej powiece. Warto zauważyć, że operacja ta jest powszechna i bardzo popularna nie tylko wśród kobiet, ale także wśród mężczyzn. Blepharoplastyka praktycznie nie pozostawia śladów, ponieważ cięcia są wykonywane przez naturalny fałd powieki, spojówki lub pod linią rzęs.

Jak odróżnić 6 miesięcy po operacji blizny są wygładzone i zamienione w cienkie linie świetlne, więc należy rozpoznać operację pod warunkiem, że zakończyła się ona sukcesem, można tylko patrzeć na powieki z bliska i dodatkowo wiedzieć, że operacja została wykonana. Jeśli jednak uważasz, że twoje oczy wyglądają nienaturalnie, nawet zniszczone, to może w ogóle nie myślisz - taki negatywny efekt pojawia się, jeśli podczas operacji chirurg usunął odpowiednio zbyt wiele "tłustych worków", znacząco zmienił twoją osobowość.

Doskonałe ciało

Różne operacje plastyczne, korekcyjne kształty ciała, są powszechne nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Na przykład liposukcja, która przerzedza tkankę podskórną lub, mówiąc prościej, usuwa tłuszcz w problematycznym obszarze. Ale w przypadku tej operacji nie trzeba nigdzie się spieszyć, a tym bardziej zgodzić się na usunięcie dużej ilości tłuszczu (ponad 5 litrów) - spowoduje to nie tylko dużą utratę krwi, ale w zasadzie bardzo niebezpieczną.

Jak rozróżnić Jeśli od razu usuniesz dużą ilość tłuszczu, skóra może zwisać i nie będzie się dobrze kurczyć. To dość zauważalna wada, która jest łatwa do zauważenia. Można jednak zmniejszyć ryzyko do minimum, stosując ultradźwiękową liposukcję, która ma tzw. efekt "liftingu".

Doskonałe piersi i pośladki

I wreszcie operacje, o które koneserzy naturalnego piękna wciąż wściekle kłócą się z fanami plastiku - wzrost pośladków i piersi. Obowiązuje tu zasada "no more means no better". W obu przypadkach głównym przebiciem są nieprawidłowo dobrane implanty, jak również sposób ich zakładania. Na przykład, źle dobrane endoprotezy do powiększenia pośladków mogą prowadzić nie tylko do powstania fantazyjnego konturu pośladków, ale także do migracji endoprotez i asymetrii obszaru pośladków. Jeśli chodzi o sztuczną pierś, przy pomocy endoprotez tworzy się dodatkowa objętość i przejrzysta forma piersi.

Jak odróżnić sztuczne pośladki od prawdziwych Jeśli zapytacie mnie, jak odróżnić sztuczne pośladki, to znów poradzę wam tylko przyjrzeć się stworzeniu Kim Kardashian - jestem pewien, że po takich pytaniach już nigdy nie będziecie mieli. Sztuczne piersi można odróżnić od prawdziwych po ich "dynamice" - dzięki temu naturalne piersi są bardziej ruchliwe i "rozprzestrzeniają się" pod wpływem grawitacji w pozycji leżącej. Sztuczna pierś w tej samej pozycji, która jest nazywana "stojącą" na miejscu. Należy również zauważyć, że nie ma sztucznych piersi bez blizn - jest to warunek konieczny do przeprowadzenia operacji. Oczywiście, nowoczesne technologie pozwalają uczynić go cieńszym i bardziej dyskretnym, ale nie da się jeszcze całkowicie uniknąć blizn. W tej operacji najważniejszy jest wybór odpowiedniego rozmiaru protezy.