18 marca 2020 Udostępnij

Naturalne lekarstwo na przeziębienie - miód

Miód jest najstarszym lekarstwem, posiadającym właściwości lecznicze. Jaki rodzaj miodu warto zastosować w przypadku przeziębienia i grypy?


Okres jesienno-zimowy, jest okresem grypowym. Wiele osób wówczas zmaga się z kaszlem czy też gorączką. Aby przywrócić sobie utracone siły, warto wówczas zacząć stosować miód. Po jaki rodzaj miodu, warto jednak sięgnąć? Zdecydowanie bardzo dobrym rozwiązaniem w tym zakresie, jest miód lipowy, wytwarzany z kwiatów lipy. Ma on bardzo wyrazisty smak oraz zapach. Pomaga jednak szybko pozbyć się kaszlu. Posiada właściwości antybakteryjne oraz przeciwgorączkowe. Działa również przeciwkaszlowo i wykrztuśnie. Jest pomocy również w leczeniu zapalenia płuc.

Uwagę warto zwrócić również na miód spadziowy, wytwarzany z lepiej substancji, która występuje na drzewach. Może być on zatem iglasty bądź też liściasty. W przypadku liściastego jest ona produkowany z lipy, dębu oraz klonu. Natomiast w przypadku drzew iglastych, z jodły, modrzewiu, świerku i sosny. Także posiada on właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Sprawdza się w przypadku nieżytu górnych dróg oddechowych i kaszlu.

Sięgać warto również po miód akacjowy. W przypadku zapalenia dróg oddechowych, dobry okazać się może także miód wrzosowy. Najbardziej uniwersalny jest natomiast miód wielokwiatowy, który bardzo dobrze działa niemal na wszystko. Miód rzepakowy natomiast świetnie sobie radzi w przypadku infekcji nosa, oskrzeli czy gardła.

Dla dzieci dobrym miodem, jest miód malinowy. Rozgrzewa organizm, ma działanie napotne, zwalcza gorączkę. Miód można jednak stosować jedynie u dzieci powyżej pierwszego roku życia.

Miód jest produktem niezastąpionym i uniwersalnym. W przypadku stanów depresyjnych sprawdzi się natomiast dostępny w naszym sklepie suplement armodafinil.

Tanie promocje w E.Leclerc kliknij !