11 października 2021 Udostępnij

Dowiesz się: 6 miejsc na ciele, w których powinnaś nosić perfumy

Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że tracisz swój zapach w ciągu dnia? Istnieje wątpliwa i niesprawdzona teoria, że jeśli jakiś zapach bardzo Ci odpowiada, to w końcu przestaniesz go nosić. Możesz sobie z tym poradzić, jeśli wszyscy inni to słyszą i zadają ci podbudowujące ego pytania. Ale kiedy ty lub inni tego nie słyszą, zaczynasz wpadać w lekką panikę, zmieszaną ze smutkiem, i kończysz maniakalnie aplikując perfumy na nadgarstki przez cały dzień.

Okazuje się, że robimy to wszystko źle! A raczej nie całkiem w porządku. Tak, nadgarstki są uważane za masowy klasyk w aplikacji perfum, ale na ludzkim ciele jest o wiele więcej punktów tętna. A kiedy wszystkie one biorą udział w tym skomplikowanym mechanizmie, zapach unosi się w powietrzu przez nieprzyzwoicie długi czas. Zanim więc zaaplikujesz swoje perfumy w tych sześciu miejscach, upewnij się, że naprawdę je lubisz i jesteś gotowa cieszyć się nimi na zawsze. Upewnij się, że jesteś gotowa na to, by trwał on wiecznie i nie powstrzymuj się, jeśli nie możesz znieść jego zapachu.

1. Włosy .

Wierzcie lub nie, ale Ben Gorham, założyciel marki zapachowej Byredo, uważa, że włosy są często bardziej odporne na zapachy niż skóra: "Musisz być po prostu trochę bardziej ostrożna; perfumy zawierają alkohol, który może być szkodliwy dla włosów. Użyj wersji zapachowej przeznaczonej do włosów lub, jeśli nie posiadasz zapachu przeznaczonego do włosów, po prostu rozpyl go na szczotkę. Podczas rozczesywania włosów, zapach będzie subtelnie i delikatnie "wchłaniany" bez większego ryzyka wysuszenia włosów.

Zapachowe spraye do włosów Blanche, Bal d'Afrique, Gypsy Water, wszystkie Byredo. Replikują i uzupełniają zapachy o tej samej nazwie, nie zawierają alkoholu, są bezpieczne dla Twoich włosów.

2. za uszami

Podobnie jak nadgarstki, obszary te są znane ze swoich właściwości nawet przez osoby niewtajemniczone. Żyły znajdują się blisko skóry, stwarzając idealne warunki dla ciepła i odparowywania zapachów. Jeśli nosisz również biżuterię, perfumy mogą utrzymać Twój zapach jeszcze przez jakiś czas po ich rozproszeniu. Kilian Hennessy, założyciel marki Kilian, przeniósł ten pomysł na poziom przemysłowy i wymyślił kolczyki, wisiorki, zawieszki i inne urocze rzeczy, które mogą mieć w środku ceramiczny koralik spryskany Twoim zapachem.

1/1Pierścionki z kolekcji biżuterii Studio 54, marki Kilian. Wewnątrz kul znajdują się ceramiczne perełki, które można pachnieć dowolnymi perfumami. Ceramika od dawna znana jest z właściwości konserwujących zapachy, a wiele marek perfum przestawiło się nawet na blottery wykonane z tego materiału.

3. Tylna część szyi

Może się to wydawać nieco dziwne, ale ekspert od perfum Chandler Burr zapewnia, że ta sztuczka jest obłędna. Po pierwsze, zapach długo utrzymuje się na ciele, po drugie, nie nudzi otoczenia, bo raczej szepcze niż recytuje na najwyższych obrotach. Zanim zapniesz kołnierz swojej bluzki, spryskaj miejsce wewnątrz, gdzie tkanina styka się z twoją skórą i idź jako test, gdzie jest gorąco, tłoczno i pełno mężczyzn.

1/1Chandler Burr w swojej książce Dior: The Perfumes opowiada o wszystkich kultowych zapachach tej marki. Możesz bezpiecznie eksperymentować z tylną częścią szyi za pomocą jednego z nich.

4. Wewnętrzna strona łokcia.

Osoby znające się na rzeczy mówią, że ten obszar "brzmi" nawet bardziej powabnie niż Twoje nadgarstki. Frederic Malle, założyciel Editions de Parfums, zaleca nawilżenie skóry w tym miejscu przed nałożeniem swojego zapachu, czy to perfumowanego (z Twojej linii perfum), czy też uniwersalnego i bezzapachowego, aby nie zakłócać magii.

1/1 Perfumowane mleczko do ciała En Passant, Editions de Parfums Frederic Malle, utrzymuje na ciele perfumy o tej samej nazwie.

5. Tylna część kolan

Ze wszystkich wymienionych obszarów, ten jest tym, który naprawdę działa. Nawet u mężczyzn, jeśli są zainteresowani. Po prostu staraj się robić to jak najczęściej na osobności - ten gest wygląda śmiesznie i nie jest w żaden sposób seksowny, delikatnie mówiąc. Wtedy zaczyna się fizyka: prądy powietrza wznoszą się ku górze, gdzie zawsze jest cieplej niż pod spodem. Osobliwą rzeczą w tym miejscu jest to, że nie od razu usłyszysz zapach, ale kiedy już się pojawi, przygotuj się na konfrontację z odpowiedzią.

1/1Zapach Western Leather, Alexander J w ważkim flakonie pokrytym białą skórą jest łatwy do utrzymania podczas akrobatycznego ćwiczenia pachnienia kolan.

6. Pępek

Całą winą za tę wskazówkę obarczamy aktorkę Liv Tyler, która powiedziała blogowi Into The Gloss: "Mój tata Steven Tyler zawsze to robi - rozciera perfumy między palcami i dotyka nimi pępka. Zawsze jest gorąco, a nuty zapachowe to uwielbiają. Upewnij się tylko, że Twój ulubiony zapach nie wywołuje u Ciebie alergii.

1/1Solidne perfumy 34 Boulevard Saint Germain, Diptyque są bardziej odpowiednie niż "klasyczne" perfumy w erotycznych grach pępkowych.