23 marca 2021 Udostępnij

2 kroki do piękna i zdrowia: plan-2021

Patrząc wstecz i analizując chronologię wydarzeń ostatnich miesięcy, można śmiało powiedzieć, że staliśmy się bardziej świadomi swoich ciał. Pojawienie się COVID-19 przypomniało nam o tym, co mamy najcenniejszego - o zdrowiu, które jest głównym warunkiem dobrego samopoczucia i atrakcyjności zewnętrznej. Zbliża się rok 2021, więc śpieszymy się z zaopatrzeniem się w najbardziej pomocne wskazówki na nadchodzące miesiące, aby stać się jeszcze bardziej przyjaznym dla wartości, które zdobyliśmy.

Oczyść swoje ciało

Gdzie może spotkać się Ajurweda, terapia Majera i lecznicze właściwości Kaukaskich Wód Mineralnych? W tej chwili jest tylko jedno miejsce - wyjątkowy MediSpa Hotel Mayrveda Kislovodsk 5*.

Otwarcie nowego pięciogwiazdkowego hotelu MediSpa w bezpośrednim sąsiedztwie źródeł Kaukaskich Wód Mineralnych czyni to miejsce naprawdę wyjątkowym. Kizlovodsk narsans (i istnieje kilka rodzajów) zawierają szereg elementów niezbędnych dla ludzkiego organizmu, takich jak magnez, wapń, brom, fluor, chrom, lit, jod i siarka. Każdy rodzaj narsanu posiada pewne unikalne właściwości lecznicze, takie jak obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, normalizacja metabolizmu, poprawa odporności, a nawet leczenie bezsenności.

Wszystkie programy uzdrowiska Mayerveda Kislovodsk oparte są na "trzech wielorybach": terapii Mayera, unikalnych właściwościach miejscowych wód mineralnych oraz zasadach Ayurvedy - tradycyjnego systemu indyjskiej medycyny ludowej. Takie połączenie starożytnych orientalnych nauk z postępową koncepcją naukową tworzy wysoce skuteczny system regeneracji i odmładzania.

W praktyce wygląda to następująco. Istnieją dwa podstawowe programy Classic i Advance (7, 10, 14, 21 i 28 dni), które mogą być uzupełnione o 5 modułów, aby zintensyfikować efekt terapeutyczny i umożliwić albo zwiększenie liczby praktyk ajurwedyjskich, albo skupienie się na detoksie i korekcie ciała, albo skoncentrowanie się na zapobieganiu przedwczesnemu starzeniu się.

Właściwa dieta, aktywność fizyczna, harmonijny stan psycho-emocjonalny, które stają się osiągalne dzięki programom ośrodka, pozwalają na ponowne uruchomienie wielu procesów życiowych, pozbycie się zbędnych kilogramów i uzyskanie potężnego zastrzyku energii. Wygląda na to, że tradycja udawania się do wód po zdrowie święci triumfalny powrót.

Nawiąż kontakt ze swoim jedzeniem (i sobą)

Dlaczego w chwilach stresu mamy ochotę na lodówkę? Diety, głodówki, siła woli - bo przecież nie można samemu pokonać uzależnienia od jedzenia?

Jeśli zauważasz u siebie ciągłe myślenie o jedzeniu; szukanie różnych sposobów na samoograniczenie, które staje się obsesją; poczucie winy; sztuczne wywoływanie wymiotów, niekontrolowane przyjmowanie środków przeczyszczających i moczopędnych, to zdecydowanie powinieneś skonsultować się ze specjalistą w dziedzinie zachowań żywieniowych.

Najlepiej udać się do miejsca, które specjalizuje się w leczeniu uzależnień - z profesjonalnym, kompleksowym programem i możliwością leczenia stacjonarnego. Idealnym sposobem, aby sobie pomóc jest abstrahowanie od pokus i zajmowanie się tylko sobą, a następnie wspieranie nowo odnalezionej wewnętrznej równowagi ciała. Na przykład w Rehab Family istnieją zarówno stacjonarne, jak i ambulatoryjne formy leczenia. Program korekty odżywiania w klinice opiera się głównie na terapii poznawczo-behawioralnej, a także zawiera blok ukierunkowany na rehabilitację ruchową - zabiegi SPA, kinezyterapię i inne.

Trzy zasady, które pomogą uchronić się przed "nerwowym podjadaniem":

Wybieraj pokarmy w oparciu o swoje wewnętrzne odczucia. Ważne jest, aby nauczyć się słuchać i słyszeć swoje ciało.Jedz tylko wtedy, gdy czujesz głód, a nie dla firmy lub z powodu nudy.Jeśli rozumiesz, że dla ciebie podjadanie jest metodą walki z niepokojem, powinieneś przede wszystkim pracować nad tym ostatnim. Najlepszym sposobem na radzenie sobie ze stresem jest wizyta u psychologa.